Program pielgrzymki lotniczo-autokarowej do Grecji 02-11.07.2022 r.

PIELGRZYMKA LOTNICZO-AUTOKAROWA DO GRECJI

PELOPONEZ ATENY NAFPLIO KORYNT MYKENY – 10 DNI

TERMIN: 02-11.07.2022 r.

1 dzień. Przylot do Aten zakwaterowanie w hotelu i kolacja (lub kolacja przeniesiona na lunch dnia następnego po zwiedzaniu Aten)

2 dzień. Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Spotkanie ze świątynia rozpoczniemy od objazdu miasta, podczas którego zobaczymy teatralną zmianę warty pod Parlamentem, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski. Msza Święta w Katedrze Ateńskiej. Następnie przejazd pod wzgórze Akropolu i zwiedzanie starożytnego miasta. Będziemy mieli okazję poznać Ateny rzymskie i hellenistyczne, staniemy na Areopagu, jak św. Paweł, który podczas swej ewangelizacji Europy m. in z tego miejsca przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny na Place i przejazd na Peloponez. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który łączy 2 morza: Jońskie z Egejskim oraz oddziela lad od półwyspu. Zakwaterowanie w Tolo. Kolacja.

3 dzień. Po śniadaniu przejazd do Myken, które są kolebka naszej kultury i z całą pewnością ich historia rozwieje wszelkie wątpliwości co do przyczyny Wojny Trojańskiej i tajemnicy pięknej Heleny. Wejdziemy do największego Kurchanu – grobowca Agamamnona, na cytadele mykeńską oraz zobaczymy słynne groby szybowe, w których H. Schleimann odnalazł 14 kg. złota w wyrobie. Przejazd do Nafplio (pierwszej stolicy wolnej Grecji), która jest najpiękniejszym miastem Peloponezu założonym przez Wenecjan. Tu znajduje się największy fort w Europie wzniesiony przez Morossiniego w trakcie okupacji tureckiej, który był ciężkim wiezieniem do lat 80 ubiegłego stulecia. W Nafplionie znajdowała się pierwsza siedziba rządu kiedy Grecja odzyskała niepodległość. Ateny, Nafplio, Kanał Koryncki,Tolo Spacer po Starówce z przewodnikiem a następnie msza w kościele katolickim, którego siedziba jest jeden z 4 meczetów Nafplionu, konsekrowany na kościół katolicki w XIX w. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja.

4 dzień. Dzień wolny, świadczenia w hotelu.

5 dzień. Po śniadaniu przejazd do Epidauros, miejsca kultu Asklepiosa, który uważany był za ojca medycyny. Posłuchamy w jaki sposób wykorzystywano zioła, jak skuteczna była medycyna naturalna, jak wyglądały 2 500 lat temu kompleksy medyczne. Zwiedzimy wyjątkowy teatr, który do dzisiejszego dnia jest wykorzystywany do wystawiania sztuk teatralnych Sofoklesa, Eurypidesa czy Ajschylosa. Przejazd do jednego z najpiękniejszych monastyrów żeńskich w górach Argolidy – Kalamiou. Nie tylko zwiedzimy wyjątkowy kompleks ale poznamy także mniszki mieszkające tutaj od lat 70 ubiegłego stulecia. Zwiedzimy najstarsze cele pustelni wraz z relikwiarzami, wejdziemy do współczesnej cerkwi z wyjątkowymi freskami pisanymi przez mieszkające tu kobiety a następnie do malej kaplicy z XII wieku z zachowanymi bizantyjskimi freskami. Powrót do hotelu. Czas wolny i kolacja.

6 dzień. Dzień wolny lub rejs na wyspy sarońskie: Hydre i Spetses. Hydra jest wyjątkowa i jedna z najpiękniejszych wysp greckich. Nie ma na niej ruchu kołowego, jest 365 cerkiewek. Wspólne zwiedzanie Katedry z krużgankiem klasztornym. Czas wolny. Rejs na Spetses na kąpiele w lazurowych zatokach. Spetses jest klasyczna dama, po której poruszają się dorożki. Wyspa przyciąga zdecydowanie amatorów kąpieli. Powrót do hotelu na kolacje.

7-9 dzień. Dni wolne, świadczenia w hotelu.

10 dzień. Po śniadaniu wyjazd w stronę lotniska. Po drodze zwiedzanie Starożytnego Koryntu, który gościł św. Pawła 18 miesięcy. Zwiedzimy agorę, świątynię Apollina, łaźnie i toalety rzymskie. Poznamy historię Syzyfa, Cór Koryntu oraz największej gminy chrześcijańskiej założonej przez św. Pawła. Msza na obiekcie w sąsiedztwie mównicy. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski godz. 15:55


Cena 3 795 zł / os (grupa min. 35 osób)

Cena obejmuje: przelot samolotem opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 9 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe); 9 śniadań i 9 obiadokolacji; opiekę pilota opiekę księdza, ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępów, opłaty klimatycznej w hotelu i miejscowych przewodników 130 euro /os.
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe);
dopłaty do pokoju jednoosobowego (950 PLN) – jedynie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura; wydatków osobistych;

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.