Ogłoszenia Parafialne – 19.12.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. W naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Głosi je o. Stanisław Piętka, Ojciec Duchowny Dekanatu – franciszkanin z Niepokalanowa. Rekolekcje jeszcze w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach podczas rekolekcji.
 2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu w naszym kościele może uczestniczyć na każdej Mszy jednocześnie 180 osób niezaszczepionych na Covid-19.
 3. W tygodniu: 
  • w piątek – Wigilia Bożego Narodzenia, Msza Święta tylko o godz. 7.00 oraz Pasterka o 24.00. Taca z Pasterki na Dom Samotnej Matki. Po Pasterce Schola zaprasza na koncert kolęd.
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Święte od godz. 10.00 tak jak w Niedziele. Nie ma Mszy o godz. 8.00
 4. Za tydzień Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 5. Codziennie od poniedziałku do Wigilii o godz. 7.00 Roraty – Msza do Matki Bożej. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki, które posłużą Panu Jezusowi za posłanie w żłóbku pod ołtarzem. W Wigilię podsumowanie konkursu dla dzieci za Roraty.
 6. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. Podczas Rekolekcji: Nabożeństwo w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 a w Wigilię o godz. 23.30.
 7. Przez cały Adwent do 21.12. przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących przy koszu są wystawione specjalne torby na dary, które wypełnione przynosimy do kościoła. Możemy też pomóc biednym dzieciom w tradycyjnej akcji “Gwiazdeczka” na święta. Na specjalnej tablicy są jeszcze karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka. Dziękujemy za dostarczone już paczki z pomocą oraz “gwiazdeczki” Wszystkim ofiarodawcom, Bóg zapłać.
 8. W terminie: 2 – 11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken, Nafpilo, Epidauros… Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 9. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. Można też nabyć ostatnie świece Caritasu na stół Wigilijny. W sprzedaży są też kalendarze z Św. Janem Pawłem II na 2022 rok.
 10. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 11.  W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka, śp. Jadwiga Dybek, której pogrzeb miał miejsce 10.12. w Lesznie. Wieczny odpoczynek….