ROK 1996
11 maja nastąpiło podpisanie aktu własności terenu przy ulicy Powstańców 8a.
23 czerwca ks. dziekan Zdzisław Kniołek odczytał dekret o erekcji nowej parafii w Błoniu, która obrała nazwę Narodzenia Pańskiego oraz nominację na proboszcza dla ks. Leszka Brulińskiego. Granica nowo utworzonej parafii zaczyna się na trasie poznańskiej, biegnie na wschód ul. Sochaczewską, następnie Targową, Narutowicza, 3 Maja, Piłsudskiego, Nowakowskiego, Poniatowskiego do rzeki Rokitnicy.
1 lipca rozpoczęły się prace porządkowe na terenie przyszłej świątyni, a 8 października odmówiono pierwszy wspólny różaniec w powstającej kaplicy.
17 października, podczas uroczystej Mszy Św., ks. bp Józef Glemp Prymas Polski, w asyście biskupa Mariana Dusia, dokonał poświęcenia kaplicy i placu budowy.

ROK 1997
Poświęcenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyło się 5 marca, a 3 kwietnia został poświęcony obraz Miłosierdzia Bożego.
25 maja dzieci po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w nowopowstałej Parafii Narodzenia Pańskiego, a 16 czerwca ksiądz biskup Marian Duś udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży parafialnej.
W dniach 20 – 27 sierpnia odbyła się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej, która zaowocowała przywiezieniem kamienia węgielnego pod budowę kościoła pw. Narodzenia Pańskiego.
Rok po wyświęceniu nowej kaplicy do Parafii przybył ksiądz prymas Józef Glemp, aby dokonać poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę świątyni oraz dzwonów o imionach „Dzieciątko Jezus”, „Maryja” i „Święty Józef”.

ROK 1998
W maju do parafii zostały przywiezione dary z zaprzyjaźnionej parafii Ducha Świętego w Holandii w postaci ławek, ołtarza, ambony, które wykorzystano do urządzenia wnętrza kaplicy parafialnej.
10 maja w Parafii Narodzenia Pańskiego odbyła się uroczystość nawiedzenia przez obraz Miłosierdzia Bożego.
We wrześniu tego roku rozpoczęto również intensywne prace przy fundamentach kościoła pw. Narodzenia Pańskiego.

ROK 1999
W marcu rozpoczęła się budowa plebanii.
13 czerwca, podczas uroczystej eucharystii na Placu Piłsudskiego w Warszawie, Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił kamień węgielny z Ziemi Świętej pod budowę świątyni.

ROK 2000
W Wielką Sobotę odbyło się pierwsze święcenie pokarmów w murach nowej świątyni.
Nieustannie, w czasie wiosny i lata, trwały intensywne prace przy budowie kościoła oraz budynków plebanii.
Na przełomie listopada i grudnia odbyła się parafialna pielgrzymka do Rzymu z okazji obchodów Jubileuszu Roku 2000.

ROK 2001
W czerwcu zakończono prace murarskie i betoniarskie oraz wykończono wieżę kościoła.
W sierpniu podpisano kontrakt na konstrukcję dachu kościoła.
W dniach 3-10 grudnia odbyła się pierwsza wizytacja parafii, której dokonał ks. bp Tadeusz Pikus.

ROK 2002
W lutym rozpoczęto montaż konstrukcji dachowej kościoła.
Całą wiosnę były prowadzone prace wykończeniowe wewnątrz świątyni. W maju została odprawiona, przez księdza proboszcza, pierwsza msza święta w murach nowego kościoła.

ROK 2003
W pierwszym kwartale roku w ołtarzu głównym została umieszczona figura Boskiej Rodziny.
Ułożono marmurową posadzkę – dar przyjaciół z Włoch. Rozpoczęto również budowę domu