Ogłoszenia Parafialne – 12.12.2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu – Niedziela radości. Kolor fioletowy ornatu zastępuje dziś różowy.
 2. Tydzień temu była przeprowadzona zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie.
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu (od 15.12.) w naszym kościele może uczestniczyć na każdej Mszy jednocześnie 180 osób niezaszczepionych na Covid-19.
 4. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • we  wtorek – Wspomnienie Św. Jana do Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
  • w piątek – rozpoczęcie dni bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia  
  • w sobotę – O godz. 19.00 dodatkowa Msza z modlitwą o uzdrowienie z Odnową w Duchu Świętym.  
 5. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. W naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Głosić je będzie o. Stanisław Piętka – franciszkanin z Niepokalanowa. Rekolekcje jeszcze w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach podczas rekolekcji.
 6. Codziennie od poniedziałku do soboty przez cały Adwent (do 24. 12. czyli Wigilii) o godz. 7.00 Roraty – Msza do Matki Bożej. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki, które posłużą Panu Jezusowi za posłanie w żłóbku pod ołtarzem.
 7. Pan Grzegorz – organista, roznosi poświęcone opłatki po domach i mieszkaniach. Gdyby ktoś nie mógł nabyć opłatka w domu, będzie mógł zakupić opłatki w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy, by nie nabywać opłatków w supermarketach lub niewiadomego pochodzenia. Nasze opłatki są wypiekane przez Siostry klauzurowe w Łowiczu, co pomaga im w codziennym utrzymaniu.
 8. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji.
 9. Przez cały Adwent przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących przy koszu są wystawione specjalne torby na dary, które wypełnione przynosimy do kościoła. Możemy też pomóc biednym dzieciom w tradycyjnej akcji „Gwiazdeczka” na święta. Na specjalnej tablicy są jeszcze karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka. Dziękujemy za dostarczone już paczki z pomocą wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 10. W terminie: 2-11 lipica 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken, Nafpilo, Epidauros. Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 11. Dziękuję Państwu Felicji i Jarosławowi Magnuszewskim za ofiarowanie dla parafii figur Trzech Króli do naszej całorocznej szopki Bożonarodzeniowej. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu zostały też zakupione do szopki kolejne figury zwierząt.
 13.  Dziękuję kierownictwu Centrobudu za ofiarowanie parafii środków dezynfekcyjnych. Bóg zapłać.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. Można też nabyć świece Caritasu na stół Wigilijny. Świec jest ograniczona ilość. W sprzedaży są też kalendarze z Św. Janem Pawłem II na 2022 rok.
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.