Ogłoszenia Parafialne – 29.11.2020 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny w kościele. Taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Św. Andrzeja Apostoła
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiaca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca
 4. W Niedzielę II Niedziela Adwentu i I-sza Niedziela Miesiąca. Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Roraty. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki do żłóbka Pana Jezusa.
 6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od III Niedzieli Adwentu – 13 grudnia do 15 grudnia br.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 8. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Od I-szej Niedzieli Adwentu (od dziś) rusza akcja zbiórki świątecznej produktów żywnościowych dla osób potrzebujących pomocy oraz akcja „Gwiazdeczka” czyli paczka dla dzieci na święta. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii jak i wielu osobom spoza parafii.
 10. W przyszłym roku będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz naszej parafii, do którego przygotowujemy się: materialnie odnawiając świątynię oraz duchowo przez planowane Misje Święte w okresie Wielkiego Postu 2021 r.
 11. Pan organista roznosi opłatki po domach.
 12. Dziękuję Panu Jarosławowi Magnuszewskiemu za ufundowanie dla parafii urządzenia bezdotykowego do dezynfekcji rąk. Serdeczne Bóg zapłać.
 13.  Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 14. Pan kościelny od dzisiejszej Niedzieli po Mszach rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny jako pomoc świąteczną dla dzieci, albumowe wydanie kolęd ze zwyczajami świątecznymi oraz nowość Księgę Świąteczną z opowiadaniami, bajkami i kolędami, dodatkowo prasę katolicką i inne dewocjonalia
 15.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Ireneusza Zielińskiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….