Ogłoszenia Parafialne – 6.12.2020 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, I-sza Niedziela Miesiąca. Wspomnienie Św. Mikołaja. Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dziś po Mszach świadectwo Wspólnoty “Różaniec Rodzin” z możliwością dołączenia do niej.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Na Mszy o godz. 18.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klas komunijnych.
 5. W Niedzielę III Niedziela Adwentu. Niedziela “radości”: róż szat liturgicznych zastępuje kolor fioletowy.  Początek rekolekcji Adwentowych w naszej parafii.
 6. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Roraty. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki do żłóbka Pana Jezusa.
 7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od III Niedzieli Adwentu – 13 grudnia do 15 grudnia br.
 8. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 9. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Trwa akcja zbiórki świątecznej produktów żywnościowych, słodyczy i chemii gospodarczej dla osób potrzebujących pomocy oraz akcja “Gwiazdeczka” + paczka dla dzieci na święta. Parafialny Caritas prosi o dostarczenie “Gwiazdeczek” do 20 grudnia. Dziękujemy również za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub “Gwiazdeczka”. Bóg zapłać.
 10. W tym tygodniu były prowadzone prace remontowe w domu parafialnym: m.in. przygotowanie do malowania korytarzy przy kancelarii.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii, jak i wielu osobom spoza parafii.
 12. W przyszłym roku będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz naszej parafii, do którego przygotowujemy się: materialnie – odnawiając świątynię oraz duchowo – przez planowane Misje Święte w okresie Wielkiego Postu 2021 r.
 13. Pan organista roznosi opłatki po domach. Można je też nabyć w kancelarii lub zakrystii.
 14. Dziękuję Panu Jarosławowi Magnuszewskiemu i jego rodzinie za ufundowanie dla parafii urządzenia bezdotykowego do dezynfekcji rąk. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 16. Pan kościelny po Mszach rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny jako pomoc świąteczną dla dzieci, albumowe wydanie kolęd ze zwyczajami świątecznymi oraz nowość Księgę Świąteczną z opowiadaniami, bajkami i kolędami, dodatkowo prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 17.  Po Mszach ministranci rozprowadzają sianko na fundusz wakacyjny.
 18. Po Nowym Roku zgodnie z tradycją kapłani będą odwiedzać zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi, zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię będziemy odwiedzać tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na specjalnych listach przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Ze względu na pandemię kapłani będą chodzić po rodzinach bez ministrantów. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.
 19.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Władysława Chojnackiego i Roberta Paciorkowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….