Ogłoszenia Parafialne – 24.04.2022 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, Niedziela Miłosierdzia Bożego, po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. W tygodniu:  
  • w poniedziałek – Święto Św. Marka Ewangelisty
  • we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
  • w piątek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. O godz. 17.00 I-sza Spowiedź dzieci komunijnych.
  • w sobotę – o godz. 19.00 Msza o uzdrowienie z Odnową w Duchu Świętym
 3. Za tydzień Trzecia Niedziela Wielkanocy, I-sza Niedziela Miesiąca, Niedziela Biblijna rozpoczynająca XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, Święto Pracy. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe połączone z modlitwą o pokój na Ukrainie. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas rocznicowych. Taca na potrzeby parafii.
 4. Codziennie do odwołania o 17.45 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o pokój dla Ukrainy, Koronką do Miłosierdzia Bożego i śpiewem Suplikacji.
 5. W ostatnim tygodniu została zakupiona chorągiew procesyjna Błog. Stefana Kard. Wyszyńskiego dar tegorocznych dzieci komunijnych oraz osprzęt do chorągwi i ornat z Panem Jezusem Zmartwychwstałym dar członków Żywego Różańca.
 6. Na liczne prośby parafian został też zakupiony obraz Św. Jana Pawła II z miejscem na wota do naszej świątyni.
 7. W najbliższym terminie dotychczasowy ołtarz z podarowanym przez parafię w Rokitnie obrazem Jezusa Cierpiącego (tak jak jest obecnie w ciemnicy) zostanie przeniesiony do kościoła w Passie jako ołtarz główny
 8. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy. Codziennie też nasz parafialny Caritas świadczy pomoc potrzebującym.
 9. W kościele na Passie zostały położone tynki wewnętrzne oraz parapety przy dolnych oknach, zostało podwyższone prezbiterium, zamówione zostały też brakujące okna i kinkiety oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy.
 10.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii i Caritasu wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 11.  W terminie: 2 – 11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy.
 13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę: śp. Janinę Murawską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…