Ogłoszenia Parafialne – 17.04.2022 r.

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła, kolejne Msze Św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 8.00.
 2. W tygodniu:  Oktawa Wielkanocna
 3. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy, Niedziela Miłosierdzia Bożego, po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 4. Dziękuję za procesją rezurekcyjną grupom parafialnym oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Górnej Wsi, bielankom, ministrantom, lektorom, scholi, Żywemu Różańcowi, Asyście Eucharystycznej, Odnowie w Duchu Świętym, Grupie Biblijnej i wszystkim parafianom.
 5. Dziękuję Panu Grzegorzowi – naszemu organiście – z Piotrem Ostrowskim za wybudowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a Paniom Mariom za ich ukwiecenie z zebranych ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.
 6. Codziennie do odwołania o 17.45 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o pokój dla Ukrainy, Koronką do Miłosierdzia Bożego i śpiewem Suplikacji.
 7. Nadal są przyjmowane dary dla uchodźców z Ukrainy
 8.  Na Święta Wielkanocne 80 rodzin z naszej parafii otrzymało paczki świąteczne. Świąteczna paczka dla dzieci dotarła do ponad 130 dzieci. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję też wszystkim wolontariuszom z Panem Grzegorzem – naszym przewodniczącym Caritasu – za segregację i dostarczenie paczek. Bóg zapłać.
 9.  Trwają nadal prace w kościele w Passie. Zostały położone tynki wewnętrzne oraz parapety przy dolnych oknach, zostało podwyższone prezbiterium, zamówione zostały też brakujące okna i kinkiety oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy.  Pierwsze 9 ławek czasowo jest wystawione w naszym kościele. Ławki wykonuje Pan Grzegorz Bartosik – przewodniczący naszej Rady Parafialnej. Dziękuję Państwu Lasoń za ufundowanie 10 ławek oraz nowe duże tabernakulum do kościoła w Passie.
 10.  W pierwszą Niedzielę Maja (1.05.) spotkanie rodziców dzieci klas rocznicowych. Rocznica I-szej Komunii 5 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.30.
 11.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 12.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń i na stroni internetowej. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy.
 14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Jolantę Przybylską i śp. Piotra Śmigielskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15.  Życzenia Świąteczne:
  Drodzy Parafianie, przeżywając z Wami po raz kolejny Święta Wielkanocne, pragnę złożyć serdeczne życzenia. Niech wyrażą je słowa Św. Alfonsa Marii Leguori “Panie, obym tak przeżył dzisiaj zmartwychwstanie dzięki łasce, bym mógł je przeżywać jutro w rzeczywistości”. Niech radosne Alleluja rozbrzmiewa w Waszych sercach i napełnia codziennie życie pokojem, którego tak bardzo dziś potrzebujemy. Pokojem w Was samych, pokojem w Waszych rodzinach, pokojem w naszej Ojczyźnie i na Świecie, a szczególnie pokojem na Ukrainie.
  Niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi.
  ks. Grzegorz – proboszcz