Ogłoszenia Parafialne – 1.05.2022 r.

 1. Dziś Trzecia Niedziela Wielkanocy, I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Niedziela Biblijna rozpoczynająca XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, Święto Pracy. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe połączone z modlitwą o pokój na Ukrainie. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas rocznicowych. Taca na potrzeby parafii.
 2. W tygodniu:  
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy o godz. 18.00 próba dzieci komunijnych z 8.05.
  • we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski głównej patronki Polski. Msze jak w Niedziele
  • w środę – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika. Po Mszy o godz. 18.00 próba dzieci komunijnych z 15.05.
  • w czwartek – po Mszy o godz. 18.00 próba dzieci komunijnych z 8.05.
  • w piątek – Święto Św. Apostołów Filipa i i Jakuba. I-szy Piątek Miesiąca. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.30 Spowiedź dzieci komunijnych z 8 maja oraz ich rodziców.
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca, o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca
 3. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Na Mszy o godz. 11.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej
 4. Codziennie o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo Majowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 5. Ks. Paweł zaprasza w piątek na spotkanie Grupy Biblijnej na godz. 20.00 do salki z tyłu budynków plebanijnych.
 6. W ostatnim tygodniu została zakupiona betonowa podstawa do figury Niepokalanej, dwa kandelabry oraz dwa żyrandole do kościoła w Passie. Zakupione zostało też nowe oświetlenie do tzw.  Kaplicy Św. Judy Tadeusza do naszego kościoła
 7. Obraz Św. Jana Pawła II z miejscem na wota i św. Judy  Tadeusza zostaną zawieszone w tym tygodniu w kościele.
 8. Ołtarz z podarowanym przez parafię w Rokitnie obrazem Jezusa Cierpiącego został przeniesiony i zamontowany w Passie jako ołtarz główny.
 9. W kościele w Passie została wybudowana podstawa pod główny ołtarz, czekamy też na zamówione brakujące okna i kinkiety oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy.
 10.  Dziękuję Państwu Lasoń za kolejny dar do kościoła w Passie – nową sygnaturkę
 11. Nadal przyjmowane są dary dla uchodźców z Ukrainy. Codziennie też nasz parafialny Caritas świadczy pomoc potrzebującym. Zostały też przekazane paczki na Ukrainę.
 12.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii i Caritasu wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 13.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo-autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy.