Ogłoszenia Parafialne – 10.04.2022 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Początek Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach obrzęd poświęcenia palm.
 2. W tygodniu:  WIELKI TYDZIEŃ
  • w czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
  • w piątek – o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej, post ścisły
  • w sobotę – o godz. 19.00 Wigilia Paschalna
 3. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła, kolejne Msze Św. o godz. 10.00, 13.00 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 8.00.
 4. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Górnej Wsi, bielanki, ministrantów, scholę…
 5. W środę pragniemy udać się do chorych parafian ze spowiedzią i komunią wielkanocną, prosimy o zgłaszanie do zakrystii chorych.
 6. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz. 8.00 do godz. 13.00 oraz od godz. 14.30 do godz. 16.30 oraz tradycyjnie na punktach od godz. 9.30: Górna Wieś, Pass, Błonie Wieś.
 7. Codziennie do odwołania o 17.45 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o pokój dla Ukrainy, Koronką do Miłosierdzia Bożego i śpiewem Suplikacji.
 8. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy oraz przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc dla naszych parafian na paczki świąteczne. Prosimy też o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub do puszki na tyle kościoła z napisem Caritas. Ruszyła też świąteczna paczka dla dzieci na święta, karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka są na tablicy z tyłu kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Pomoc na Święta chcemy dostarczyć w tym tygodniu.
 9. Codziennie pomagamy też uchodźcom materialnie oraz w znalezieniu mieszkań dzięki zaangażowaniu Panu Grzegorza i parafialnego Caritasu.
 10. W zakrystii do odebrania są jeszcze kartony z Caritasu na paczki dla rodzin na Ukrainie.
 11.  Trwają nadal prace w kościele w Passie. Są kładzione tynki wewnętrzne, zamówione zostały brakujące okna i kinkiety oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy. Dziękuję Państwu Lasoń za ufundowanie 10 ławek. Pierwsze 4 ławki ze względu na remont kościoła w Passie czasowo są wystawione w kaplicy Bł. Kardynała Wyszyńskiego. Ławki wykonuje Pan Grzegorz Bartosik – przewodniczący naszej Rady Parafialnej.
 12. Parafia otrzymała obraz Cierpiącego Jezusa na Krzyżu do głównego ołtarza w Passie od parafii Rokitno. Obraz jest czasowo wystawiony w kaplicy Św. Judy Tadeusza w naszym kościele.
 13.  W Niedzielę 24 kwietnia po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych. W pierwszą Niedzielę Maja (1.05.) spotkanie rodziców dzieci klas rocznicowych. Rocznica I-szej Komunii 5 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.30.
 14.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 15. Dziękuję P. Zofii Gaweł za ofiarowanie 7 hiacyntów do Grobu Jezusa. Bóg zapłać.
 16.  W terminie: 2 – 11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce, obrazy, świece na stół wielkanocny, do nabycia też album o Św. Faustynie Kowalskiej i Biblia dla dzieci.