Ogłoszenia Parafialne – 5.12.2021 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu,  I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna w kościele. Taca na potrzeby parafii (rozpoczął się okres grzewczy). Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Puszka na Kościół na Wschodzie.
 2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 3. W tygodniu: 
  1. we  wtorek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  2. w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla dzieci komunijnych oraz poświęcenie medalików i łańcuszków.        
 4. Za tydzień III Niedziela Adwentu – Niedziela radości kolor ornatu różowy.
 5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 19.12. do 21.12. Głosić je będzie O. Stanisław Piętka franciszkanin z Niepokalanowa.
 6. Codziennie od poniedziałku do soboty, przez cały Adwent o godz. 7.00 Roraty – Msza do Matki Bożej. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki, które posłużą Panu Jezusowi za posłanie w żłóbku pod ołtarzem.
 7. Pan Grzegorz – organista, roznosi poświęcone opłatki po domach i mieszkaniach. Gdyby ktoś nie mógł nabyć opłatka w domu będzie mógł zakupić opłatki w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy, by nie nabywać opłatków w supermarketach lub niewiadomego pochodzenia. Nasze opłatki są wypiekane przez Siostry klauzurowe w Łowiczu, co pomaga im w codziennym utrzymaniu
 8. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji.
 9. Przez cały Adwent przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego będzie wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Przy koszu są wystawione specjalne torby na dary, które wypełnione przynosimy do kościoła. Od 2 Niedzieli Adwentu, będziemy mogli pomóc biednym dzieciom w tradycyjnej akcji „Gwiazdeczka” na święta. Na specjalnej tablicy będą karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka. Dziękujemy za dostarczone paczki z pomocą wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 10. W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo-autokarowa do Grecji m.in. Aten, Koryntu, Myken, Nafpilo, Epidauros. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. Można też nabyć świece Caritasu na stół Wigilijny. Świec jest ograniczona ilość.
 12. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Marianna Dąbrowska i Henryka Kołodziejak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…