Ogłoszenia Parafialne – 8.05.2022 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Na Mszy o godz. 11.30 pierwsza grupa 38 dzieci przystąpi do I – szej Komunii Świętej
 2. W tygodniu:
  • – poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji. Po wieczornej Mszy próba dzieci komunijnych z 15.05.
  • w czwartek – po Mszy o godz. 18.00 próba dzieci komunijnych z 15.05.
  • w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O godz. 17.30 Spowiedź dzieci komunijnych oraz ich rodziców. Po Mszy wieczornej procesja z figurą fatimską wokół kościoła z dziećmi komunijnymi (ks. Proboszcz z parafii Świętej Trójcy odmówił tradycyjnej procesji fatimskiej z parafii do parafii sprzed pandemii na “życzenie swoich parafian”).
  • w sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła
 3. Za tydzień – V Niedziela Wielkanocna. Na Mszy o godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św.
 4. Od poniedziałku do piątku włącznie dzieci komunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień. Dzieci przychodzą na 17.30 z książeczkami do nabożeństwa w strojach komunijnych. Obecność obowiązkowa.
 5. Codziennie o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo Majowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. Zostały zakończone główne prace w Passie. W tym tygodniu zostaną zawieszone kinkiety i pozostałe obrazy.
 7. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy. Codziennie też nasz parafialny Caritas świadczy pomoc potrzebującym.
 8. Dziękuję rodzicom i dzieciom komunijnym za dar dla parafii chorągiew procesyjną z Bł. Stefanem Kard. Wyszyńskim. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Paniom Mariom za generalne wysprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz, a panu Grzegorzowi i panu Arturowi za wykoszenie trawy i posprzątanie całego terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 10.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo-autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy. Polecamy Biblię Rodzinną na prezent: komunijny, rocznicowy, ślubny…
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Lecha Ruba. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….