Ogłoszenia Parafialne – 6.03.2022 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. O godz. 17.30 Gorzkie Żale połączone z modlitwą o ustanie koronawirusa. Taca na potrzeby parafii
 2. Dziś o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W minioną Niedzielę i Środę Popielcową po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na pomoc dla Ukrainy. Ogółem zebraliśmy 14 844 zł. W Passie 917 zł, a w kościele parafialnym 13 927 zł.
 4. Przyjmowane są też dary w postaci żywności, leków, środków higieny, koców, kołder, śpiworów, poduszek itp. Za które serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Część pomocy została już przekazana matkom z dziećmi z Ukrainy, które dzięki pomocy Pana Grzegorza – przewodniczącego Caritas znalazły bezpieczne domy. Dziękuję osobom, które przyjęły uchodźców.  
 5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 6. W tygodniu: 
  • we wtorek – Międzynarodowy Dzień Kobiet.
  • w piątek – O godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa dla dorosłych z modlitwą o ustanie koronawirusa.
 7. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu. Dziewiąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom „AD GENTES”, po Mszach zbiórka do puszek dla misjonarzy.
 8. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 9. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. W tym tygodniu (w piątek) będziemy obchodzili 2 rocznicę codziennych nabożeństw.
 10. Nasz parafialny Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie prowadzi punkt zbiórki żywności, leków, koców, śpiworów itp. Pomoc prosimy przynosić do Pana Grzegorza przewodniczącego Caritas od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św.
 11. Jednocześnie prosimy osoby z Ukrainy pracujące i mieszkające na terenie naszej parafii, aby gdy będzie taka potrzeba, zgłaszali się o pomoc dla uchodźców, których przyjmą u siebie.
 12.  W terminie: 2 – 11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken… Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Śp. Grzegorz Warmińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….