Ogłoszenia Parafialne – 27.02.2022 r.

 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych – poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa. Po Mszach zbiórka do puszek Caritas na pomoc dla Ukrainy.
 2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 3. W tygodniu: 
  • w środę – Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 17,00 i 19.00 na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy, a o godz. 19.00 Msza w intencji pokoju dla Ukrainy i w intencji ofiar wojny.
  • w piątek – Święto Św. Kazimierza Królewicza. I-szy Piątek Miesiąca od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa dla dorosłych z modlitwą o ustanie koronawirusa.
  • w sobotę – Msza Św. o godz. 8.00. w intencji Kół Żywego Różańca. Z racji I-szej Soboty Miesiąca.
 4. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.30 Gorzkie Żale połączone z modlitwą o ustanie koronawirusa. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna a taca na potrzeby parafii
 5. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 6. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji.
 7. W piątek 4 marca o godz. 20.00 zapraszamy serdecznie chętne osoby na katechezę dla dorosłych, która odbywa się w salce parafialnej od strony oczka wodnego.
 8. W sobotę 5 marca odbiór strojów komunijnych w salce w domu parafialnym o godz. 12.00 przez chłopców a o godz. 12.30 przez dziewczęta.
 9. W niedzielę 6 marca o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 10.  Od najbliższej niedzieli nasz parafialny Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie otwiera punkt zbiórki żywności, leków, koców, śpiworów itp. Pomoc prosimy przynosić do Pana Grzegorza przewodniczącego Caritas od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św.
 11. Jednocześnie prosimy osoby z Ukrainy pracujące i mieszkające na terenie naszej parafii aby gdy będzie taka potrzeba zgłaszali się o pomoc dla uchodźców, których przyjmą u siebie.
 12. Dziękuję P. Grzegorzowi organiście za naprawienie podbitki na domu parafialnym uszkodzoną po ostatnich wichurach oraz części dachu na kościele, oraz udrożnienie rynien na kościele a Panu Markowi Bielaczyc za gratisowo użyczony podnośnik potrzebny do naprawy oraz pomoc w pracach na wysokościach
 13.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken… Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce, kalendarze
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.