Ogłoszenia Parafialne – 13.03.2022 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Dziewiąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes, po Mszach zbiórka do puszek dla misjonarzy.
 2. Dziś o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Rozdanie indeksów.
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 4. W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Za tydzień III Niedziela Wielkiego Postu.
 6. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu (od 3 do 5 kwietnia) W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00, a nauki będzie głosił ks. Andrzej -pomagający naszej parafii.
 8. Z tyłu kościoła w okresie Wielkiego Postu jest wystawiony krzyż adoracyjny i puszka na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
 9. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. To już ponad dwa lata codziennej modlitwy w tej intencji.
 10. Przyjmowane są nadal dary w postaci żywności, leków, środków higieny, koców, kołder, śpiworów, poduszek itp. dla Uchodźców, za które serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Część pomocy została już przekazana matkom z dziećmi z Ukrainy – w tym tygodniu 23 osobom. Dzięki pomocy Pana Grzegorza przewodniczącego Caritas kolejne 3 matki z dziećmi znalazły bezpieczne domy. Dziękuję osobom, które przyjęły uchodźców.  
 11. Nasz parafialny Caritas prowadzi punkt pomocy i zbiórki od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św. w salce z tyłu budynków plebanijnych za oczkiem wodnym.
 12. W okresie Wielkiego Postu nie zapominamy też o osobach potrzebujących pomocy z naszej parafii, którym pomagamy codziennie, a szczególnie chcemy jak co roku pomóc na Święta Wielkanocne – rodzinom i dzieciom. Dlatego przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc dla nich. Prosimy o żywność, zabawki słodycze itp. na paczki świąteczne. Prosimy też o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub do puszki na tyle kościoła z napisem Caritas.
 13.  Dziękujemy Żywemu Różańcowi z naszej parafii za pomoc finansową w wysokości 2800 zł na osprzęt do chorągwi Bł. Stefana Wyszyńskiego, która będzie darem od dzieci komunijnych dla parafii w tym roku.
 14.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 15.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken… Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 16. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. Od dzisiejszej Niedzieli możemy też nabyć świece Caritasu na stół wielkanocny. Świec jest ograniczona ilość.
 17. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 18.  W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Śp. Anna Mańkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….