Ogłoszenia parafialne – 22.12.2019 r.

 1. Dziś  IV Niedziela Adwentu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. Ks. Michał Szwemin – nasz adwentowy rekolekcjonista, dziękuje całej parafii za ofiarność na rzecz dzieł prowadzonych przez Orionistów.
 3. W tym tygodniu: we wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia, Msza Święta rano o 7.00 nie ma Mszy o godz. 18.00, a jedynie Pasterka o godz. 24.00; w środę – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, nie ma Mszy o godz. 8.00; w czwartek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze tak jak w Niedzielę. Taca na KUL i inne katolickie uczelnie; w piątek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, nie ma postu z racji oktawy Narodzenia Pańskiego, a na Mszach o 7.00 i 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina; w sobotę – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 4. Za tydzień Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 5. Ostatnie Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece, a dzieci przynoszą serduszka za dobre uczynki, które będą posłaniem dla Dzieciątka Jezus. Codziennie dzieci biorą też udział w losowaniu figurek Jezusa. We wtorek podsumowanie konkursu roratniego zapraszamy wszystkie dzieci szczególnie te które przez cały okres Adwentu przychodziły na Roraty.
 6. W Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 22.00, wzorem ubiegłego roku w  Passie, będzie odprawiona “Pasterka”. W kościele parafialnym “Pasterka” tradycyjnie o północy – poprzedzona od godz. 23.30 koncertem kolęd w wykonaniu naszej Scholi i okazją podzielenia się opłatkiem na 10 minut przed Mszą. Po Pasterce dalszy ciąg koncertu kolęd.
 7. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom w imieniu własnym i Caritasu za “gwiazdeczki” i produkty na paczki. W tym roku dzięki Państwa szczodrobliwości obdarowaliśmy ok. 250 dzieci i dorosłych. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i członkom Caritasu pod przewodnictwem P. Grzegorza naszego organisty i prezesa Caritasu za przygotowanie paczek na Święta dla potrzebujących oraz za ich dostarczenie. Bóg zapłać. Osoby które nie były w domach prosimy by zgłosiły się do P. Grzegorza
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi za ofiarowanie jak co roku choinek do kościoła oraz za wybudowanie razem ze scholą, ministrantami i ludźmi dobrej woli Szopki Bożonarodzeniowej, która na stałe zagości w naszym kościele. Dziękuję za poświęcony czas i wspólny wysiłek. Bóg zapłać.
 10. Dnia 6 stycznia 2020 r. po Mszy o godz. 11.30 odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej nr. 1 z Błonia.
 11. Dziękuję grupom parafialnym: Caritasowi, Scholi i Odnowie w Duchu Świętym za ufundowanie 2 ławek do kościoła. W planach zakup siedlisk na ławki na wzór wcześniejszych. Do końca roku pojawią się też na ławkach wszystkie tabliczki ofiarodawców, Można jeszcze zakupić ławkę jako dar dla parafii, gdyż jedynie 1/4 ma swych ofiarodawców. Mile widziani kolejni.
 12. Do kościoła w Passie zastał ufundowany żyrandol do kruchty kościoła. Dziękuję też za ofiarę 1000 zł. na spłatę długu w Passie złożoną w kopercie na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
 13.  Pragnę poinformować parafian, że w tym tygodniu 16.12.) została spłacona ostatnia rata, a w ten sposób został spłacony cały dług (na rzecz Pana Cezarego Pyraka) za kościół w Passie, który wynosił na dzień 2.07.2018 r. – 260.000 zł.
 14.  Do kościoła parafialnego zostały zakupione kolejne nowe duże figury zwierząt do Szopki, która stanie się stałą ekspozycją w świątyni oraz obrazy Świętych.
 15. W tym tygodniu została podpisana nowa umowa z PGE przez parafię.
 16.  W dniach 27.06 – 10.07.2020 roku jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Zainteresowanych po Mszach zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz.
 17.  Pan Kościelny rozprowadza po Mszach świąteczną prasę katolicką.
 18. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.