Ogłoszenia parafialne – 15.12.2019 r.

 1. Dziś  III Niedziela Adwentu – fiolet zastępuje róż. Początek Dni Kwartalnych Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszej parafii początek rekolekcji adwentowych, które potrwają do wtorku włącznie. Msze Święte w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek. Rekolekcje głosi Orionista ks. Michał Szwemin – były pracownik Kurii Rzymskiej, obecnie ekonom w Malborku.
 2. Tydzień temu po Mszach była prowadzona zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 2 290 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Również serdeczne podziękowania składają wolontariusze kwestujący w ubiegłą Niedzielę na pomoc dla 12-sto letniego Macieja Antoszkiewicza chorego na autyzm i upośledzenie psycho-ruchowe. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu, we wtorek rozpoczną się bezpośrednich dni przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, które potrwają do 24 grudnia.
 5. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 6. Roraty w okresie Adwentu w naszej parafii w poniedziałek i wtorek – ze względu na rekolekcje -wyjątkowo o godz. 8.00, w pozostałe dni do soboty o godz. 7.00. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece, a dzieci wzorem ubiegłego roku – przynoszą serduszka za dobry uczynki, które będą posłaniem dla Dzieciątka Jezus. Codziennie dzieci biorą też udział w losowaniu figurek Jezusa. 
 7. Przez cały Adwent możemy włączyć się w akcję pomocy na Święta potrzebującym. Z tyłu kościoła mamy tradycyjnie “Gwiazdeczki” – kartki z podanym wiekiem i płcią dzieci, którym możemy zapewnić paczkę pod choinkę. Przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze, słodycze i chemię na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. Dziękuję w imieniu Caritasu za pierwsze “Gwiazdeczki” i paczki. Bóg zapłać. “Gwiazdeczki” i pomoc dla potrzebujących przynosimy do środy 18 grudnia włącznie.
 8. W dniach 13-14 grudnia (piątek i sobota) parafialny Caritas zbierał produkty w sklepie Inter-Marche w Błoniu na paczki dla potrzebujących. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za dary, członkom Caritasu za zbiórkę i poświęcony czas a kierownictwu sklepu i pracownikom za pomoc i za zgodę na zbiórkę. Bóg zapłać.
 9. 6 stycznia 2020 r. w Niedzielę po Mszy o godz. 11.30 odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej nr. 1 z Błonia.
 10. Kandydaci do Bierzmowania w tym tygodniu zamiast spotkań formacyjnych mają obowiązek uczestniczenia w rekolekcjach.
 11. W tym tygodniu zostały zakupione ławki do kościoła – ostatnie 8. Dziękuję Panu Grzegorzowi Bartosikowi – stolarzowi z naszej parafii – za solidne i tanie wykonanie całości prac, czyli 80 nowych ławek. Chciałbym poinformować, że podobne ławki kosztują 600-800 zł. za metr bieżący, a nas kosztowały 1 000 zł za 2,1 metra.  Dziękuję Państwu Felicji i Jarosławowi Magnuszewskim za ufundowanie kolejnych 2 ławek, dziękuję też za anonimowe ofiary w wysokości 500 zł. na ten cel. W planach zakup siedzisk na ławki – na wzór wcześniejszych. Do końca roku pojawią się też na ławkach wszystkie tabliczki ofiarodawców, Można jeszcze zakupić ławkę jako dar dla parafii, gdyż jedynie 1/4 ma swych ofiarodawców. Mile widziani kolejni.
 12. Do kościoła w Passie zastały ufundowane – przez Pana Leszka Mirowicza z Nowej Wsi – trzy główne żyrandole, które zostaną zamontowane na Święta. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. W Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 22.00, wzorem ubiegłego roku w  Passie, będzie odprawiona “Pasterka”. W kościele parafialnym “Pasterka” tradycyjnie o północy, poprzedzona od godz. 23.30 koncertem kolęd w wykonaniu naszej Scholi i okazją podzielenia się opłatkiem na 10 minut przed Mszą.
 14.  Do kościoła parafialnego zostały zakupione nowe duże figury zwierząt do Szopki, która stanie się stałą ekspozycją w świątyni.
 15. W tym tygodniu zostały przeprowadzone kompleksowe pomiary elektryczne kościoła, plebanii i wszystkich budynków parafialnych.
 16. Na przełomie czerwca i lipca 2020 roku (27.06 – 10.07.) jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zainteresowanych po Mszach zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz.
 17.  Pan Grzegorz nasz Organista zakończył roznoszenie opłatków po domach i dziękuje za życzliwe przyjęcie. Opłatki można nabyć jeszcze w zakrystii bądź kancelarii. 
 18. Pan Kościelny sprzedaje dziś ostatnie świece Caritas na stół wigilijny oraz rozprowadza prasę katolicką, różańce, książki i kalendarze na 2020 roku. Polecamy też na Święta Bożego Narodzenia albumowe wydanie Kolęd z modlitwami przy stole oraz podaniem zwyczajów świątecznych.