Ogłoszenia parafialne – 22.03.2020 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela radości – fiolet zastępuje kolor różowy.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 okazja do podjęcia dziewięciomiesięcznej Adopcji Dziecka Poczętego,
  • w Niedzielę – V Niedziela Wielkiego Postu.
 3. Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa – w naszej parafii zostały zawieszone do odwołania: Misje, rekolekcje wielkopostne, bierzmowanie oraz spotkania grup dzieci i młodzieży.
 4. Zamiast rekolekcji wielkopostnych w tym roku w naszej parafii – w piątek 3 kwietnia odbędzie się całodzienny dzień pokutny. Po Mszy o godz. 7.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament z możliwością indywidualnej i grupowej adoracji, a w konfesjonałach będą dyżurowali kapłani.
 5. Od 11 marca w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W piątki i niedziele śpiew Suplikacji po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 6. Ze względu na zmianę porządku nabożeństw, w naszej parafii od 23 do 28 marca (odwołane Misje) intencje Mszalne z godz. 8.00 i 10.00 będą odprawiane o godz. 7.00, a z 17.00 i 19.00 o godz. 18.00.
 7. W naszej parafii przez cały Wielki Post – Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 8. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie. By umożliwić udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, nie będzie w naszej parafii Mszy o godz. 11.30 i 13.00.
 9. Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia od osób starszych, samotnych potrzebujących pomocy (np. przy zakupach) w czasie kwarantanny – ze względu na pandemię koronawirusa oraz zgłoszenia osób gotowych pomagać innym w tym szczególnym czasie – egzaminu z realizacji przykazania miłości bliźniego.
 10.  W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną dla potrzebujących na Święta Wielkanocne oraz doraźną na czas pandemii koronawirusa. Do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne. Dziękujemy za pierwsze paczki i ofiary pieniężne. Bóg zapłać.
 11.  Przy krzyżu adoracyjnym na końcu kościoła jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Jezusa.
 12. W minionym tygodniu została przeprowadzona renowacja wszystkich drzwi do naszej świątyni przez Pana Grzegorza. Bóg zapłać. Zostały też prześwietlone drzewka owocowe przez Pana Grzegorza Ciesielskiego z synem. Bóg zapłać. Zostało też przygotowane miejsce pod krzyż misyjny przez Pana Mariana Stachlewskiego z pracownikiem. Bóg zapłać.
 13. Od 30.04.do 3.05. br. Parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś – zapisy u ks. Pawła. A od 27.06 do 10.07. br. pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich – zapisy u ks. Proboszcza. Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii (TUTAJ i TUTAJ) i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Na dziś nie ma informacji odwołujących wyjazdy pielgrzymkowe.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia oraz książkę „Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii. Polecamy też albumy o Św. Józefie – patronie rodzin, Św. Stanisławie Kostce – patronie dzieci i młodzieży oraz Matce Bożej Częstochowskiej. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 15.  U Pana Kościelnego możemy też nabyć świece Caritasu na stół Wielkanocny. Wzory świec przy obrazie Jezusa Miłosiernego
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.