Ogłoszenia Parafialne – 19.06.2022 r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła
 2. W tym tygodniu: Oktawa Bożego Ciała (codziennie procesja Eucharystyczna po Mszy wieczorowej połączona z Czerwcowym)
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika
  • w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie procesji Bożego Ciała obrzęd błogosławieństwa wianków
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można zyskać odpust zupełny za odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktu wynagrodzenia.
  • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. O godz. 19.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie z Odnową w Duchu Św.
 3. Za tydzień XIII Niedziela Zwykła. Wakacyjny porządek Mszy Świętych zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – Msza o godz. 12.00
 4. Od poniedziałku 27.06 do końca wakacji zmiana godzin kancelarii: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 17.30 a we wtorki i czwartki od 8.00 do 8.30. W I-sze Piątki miesiąca oraz we wszystkie soboty kancelaria jest nieczynna.
 5. Dziękuję wszystkim uczestnikom Uroczystości Bożego Ciała: wszystkim grupom parafialnym oraz budowniczym dwóch pierwszych ołtarzy, dziękuję dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz służbie liturgicznej ołtarza i liturgicznej służbie panów. Bielankom, scholi z Panem organistom oraz Szafarzom. Bóg zapłać.
 6. Od piątku po Oktawie Bożego Ciała o 17.40  –  nabożeństwo Czerwcowe  z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 7. Dziękuję za anonimowe ofiary dla kościołów w Parafii i Passie w wysokościach 200 zł i 5000 zł oraz wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać.
 8. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy.
 9.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. odbędzie się pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Są wolne miejsca. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 10. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy, Biblie dla dzieci lub Biblię rodzinną. Polecamy od tego tygodnia kalendarz na 2023 rok z miesiącem (październikiem) poświęconym naszemu kościołowi parafialnemu. To miła pamiątka oraz prezent dla przyjaciół.