Ogłoszenia Parafialne – 12.06.2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Jeśli pozwoli pogoda to na trasie ul. ks. Kniołka, ul. 3 Maja, ul. Poniatowskiego i ul. Engelmana, a jeśli nie – to wokół kościoła
  • we wtorek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do Czterech Ołtarzy z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy.
  • w piątek – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
 3. Za tydzień – XII Niedziela Zwykła
 4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji eucharystycznej. Grupy parafialne są proszone o wybudowanie w tradycyjnych miejscach dwóch pierwszych ołtarzy oraz udział w procesji. Do udziału w procesji zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz służbę liturgiczną ołtarza i liturgiczną służbę panów. Bielanki proszę o kontakt z Paniami Mariami w środę po Mszy wieczornej lub z Siostrą odpowiedzialną za bielanki z parafii Świętej Trójcy.
 5. Codziennie o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo Czerwcowe  z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. W tym tygodniu w kościele w Passie zostały zamontowane kolejne nowe  kinkiety i reflektory. Dziękuję za ich montaż Panu Jerzemu
 7. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy.
 8.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. odbędzie się pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Są wolne miejsca. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 9. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy, Biblie dla dzieci lub Biblię rodzinną. Polecamy od tego tygodnia kalendarz na 2023 rok z miesiącem (październikiem) poświęconym naszemu kościołowi parafialnemu. To miła pamiątka oraz prezent dla przyjaciół.
 10.  Burmistrz Błonia, Rada Miejska i Centrum Kultury w Błoniu zapraszają w dniach 10-12 czerwca na XXII Dni Błonia. Plakaty na tablicy ogłoszeń.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Tadeusz Marciniak i Kazimierz Kozłowski – polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…