Ogłoszenia parafialne – 19.01.2020 r.

 1. Dziś II Niedziela Zwykła. Po Mszy Św. O godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych oraz poświęcenie i wręczenie łańcuszków i medalików – pamiątki komunijnej. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji mieszkańców ul. Mazowieckiej oraz o spokój dusz zmarłych mieszkańców tej ulicy.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek przez Caritas dla schorowanych, emerytowanych kapłanów z diecezji warszawskiej i łowickiej. Zebraliśmy ogółem 1 235 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu: we wtorek – Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy; w czwartek – Siódma rocznica śmierci ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski; w piątek – Wspomnienie Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła; w sobotę – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W Niedzielę – III Niedziela Zwykła.
 5. W sobotę 25.01. o godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Przypominamy, że od ponad roku parafia ma zmienioną stronę internetową i szukanie informacji na starych stronach, może wprowadzić zainteresowanych w błąd np. dotyczących kolędy. Kapłani w tym roku odwiedzają parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, a w soboty od 9.00. Nie chodzimy w Niedziele! Adres aktualnej strony parafii jest wywieszony w gablocie przy wejściu do kościoła i w zakrystii. Tylko ten adres internetowy Parafii jest oficjalny i na bieżąco aktualizowany: www.narodzenia-panskiego-blonie.pl
 7. W naszej parafii trwa kolęda, czyli wizyty duszpasterskie. Wzorem ubiegłego roku bardzo prosimy, by na 15 minut przed terminem, wyznaczona osoba zmotoryzowana przyjechała po księdza i ministrantów. Dziękuję kierowcom Andrzejowi Stradowskiemu, Karolowi Grunwald, Pawłowi Jabłońskiemu, którzy odpowiedzieli pozytywnie na prośbę i dowieźli kapłanów na czas. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
 8. Program kolędy na najbliższe dni jest następujący: w poniedziałek – 20.01. od godz. 16.30 Błonie ul. Staszica, Wiejska, ul. Narutowicza 10; we wtorek – 21.01. od godz. 16.30. Błonie ul. Szkolna, Przejazd, Ogrodowa, Asnyka, 3 Maja – domki, Narutowicza 12; w środę – 22.01. od godz. 16.30. Błonie ul. Mickiewicza, Narutowicza 14; w czwartek – 23.01. od godz. 16.30 Błonie ul. Poniatowskiego – domki, Targowa, Narutowicza domki 26, 28, 34, Narutowicza 16; w piątek – 24.01. od godz. 16.30 Błonie ul. Nowakowskiego, Wspólna, Bajkowa, Narutowicza 18; w sobotę – 25.01. od godz. 9.00 Piorunów, Górna Wieś (potrzeba 3 kierowców – 2 na Piorunów); w poniedziałek – 27.01. od godz. 16.30 Błonie ul. Okrężna, Łukasińskiego, Jaśminowa, Brzozowa, Narutowicza 20.
 9. Od 22 marca do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii, połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 10. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 11. W dniach 27.06 – 10.07.2020 roku jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Zainteresowanych i zdecydowanych po Mszach z zaliczką 500 zł. zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz. Wskazany szybki kontakt, by zarezerwować najlepsze hotele. Program pielgrzymki jest dostępny tutaj.
 12. Od 30 kwietnia do 3 maja br. Grupa uczęszczająca na “Katechezy dla dorosłych” organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Pawła. Prosimy o szybki kontakt. Program pielgrzymki jest dostępny tutaj.
 13.  Dziękuję za kolejną anonimową ofiarę na ławkę do kościoła. Bóg zapłać.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę, albumy, książki i dewocjonalia oraz świece gromniczne na 2 lutego – Świeto Matki Bożej Gromnicznej. Szczególnie polecamy nowość z serii „Wszystko o…” o kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii.
 15. Dziękujemy P. Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.