Ogłoszenia Parafialne – 17.10.2021 r.

 1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła. W naszej Archidiecezji inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Zebraliśmy łącznie 3780 zł, w tym 185 zł na Passie. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia
  • we wtorek –  Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika, 37 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego
  • w środę – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana.
  • w piątek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża
 4. W Niedzielę XXX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna. Taca na misje.
 5. W październiku Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe połączone są z modlitwą o ustanie koronowirusa – codziennie o godz. 17.30.
 6. Przez październik są przyjmowane wypominki za naszych zmarłych: roczne – za które modlimy się w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.00, jednorazowe – czytane 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnych oraz Msze roczne odprawiane w 1-sze piątki miesiąca o godz. 18.00.
 7. Parafialny Caritas prowadzi pomoc żywnościową dla potrzebujących.  Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do P. Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu.
 8. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii w Niedziele 8 i 15 maja 2022 roku. Kolejne spotkanie w 24 października po Mszy o 11.30.
 9. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki oraz różańce
 10. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 11. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Ewa Nowakowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….