Ogłoszenia Parafialne – 10.10.2021 r.

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. XXI Dzień Papieski pod hasłem “ Nie lękajcie się”. Zbiórka do specjalnych puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Na Mszy o godz. 18.00 – Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Rafał Markowski
 2. W tygodniu: 
  • w środę – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  • w piątek – Wspomnienie Św. Teresy z  Avili, Dziewicy i Doktora Kościoła
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. 43 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II
 3. W Niedzielę XXIX Niedziela Zwykła.
 4. W październiku Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe połączone są z modlitwą o ustanie koronawirusa – codziennie o godz. 17.30.
 5. Przez październik są przyjmowane wypominki za naszych zmarłych: roczne – za które modlimy się w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.00, jednorazowe – czytane 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnych oraz Msze roczne odprawiane w 1-sze piątki miesiąca o godz. 18.00.
 6. W minionym tygodniu parafia otrzymała drugi tytuł parafii – Błogosławionego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i możliwość obchodzenia odpustu 28 maja każdego roku.
 7. Parafialny Caritas prowadzi pomoc żywnościową dla potrzebujących. Prosimy o ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii. dopiskiem Caritas. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do P. Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu.
 8. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii w Niedziele 8 i 15 maja 2022 roku. Kolejne spotkanie w 24 października po Mszy o 11.30.
 9.  Planowany wyjazd pielgrzymkowy  do Sanktuariów na Śląsku ze względu na małe zainteresowanie wyjazdem i wzrost kosztów zostaje odwołany.
 10. Dziękuję P. Grzegorzowi naszemu organiście za remont wyjścia z kościoła i zawieszenie figur Świętych Antoniego i Józefa. Figura Św. Józefa to dar młodzieży bierzmowanej dla parafii. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję Panu Grzegorzowi Bartosikowi za ofiarowanie parafii zrobionych przez siebie podstaw pod figury świętych Józefa i Antoniego. Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu zostały zakupione i zamontowane okna nad wcześniej wstawionymi drzwiami w kościele  w Passie  przez firmę zewnętrzną z Łowicza.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki. Szczególnie polecamy album o nowym błogosławionym Kardynale Wyszyńskim oraz różańce.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.