Ogłoszenia Parafialne – 1.11.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, I-sza Niedziela Miesiąca Po Mszy Św. o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła a po Mszy o godz. 11.30 procesja w kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Nie będzie Mszy o godz. 13.00. Taca na inwestycje parafialne.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a w naszym kościele limit to 137 osób na każdej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z czytaniem wypominków jednorazowych
  • w środę – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Biskupa
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca, o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 4. W Niedzielę – XXXII Niedziela Zwykła.
 5. Od 1.11 do końca miesiąca możemy zyskać jeden raz dziennie Odpust Zupełny za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą za pobożne nawiedzenie kościoła bądź kaplicy, cmentarza i odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznanie Wiary zachowując inne zwykłe warunki.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie.
 7. Ze względu na pandemię ponownie zawieszone są spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania do 8 listopada br. Zachęcamy kandydatów, by pamiętali o Niedzielnej Mszy Świętej.
 8. W zakrystii i kancelarii są przyjmowane wypominki za naszych bliskich zmarłych: „Jednorazowe” czytane 1 i 2 listopada podczas procesji za zmarłych. „Roczne” czytane w każdą Niedzielę przez cały rok 2020/21 o godz. 11.00 oraz Msza roczna za zmarłych odprawiana od listopada 2020 do października 2021 r. w każdy I-szy Piątek Miesiąca o godz. 18.00. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. 
 9. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. W ramach pomocy potrzebującym i akcji Caritas Polska przy ołtarzu Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego jest wystawiony kosz na żywność. Dziękuję też za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 10. Nasz parafialny Caritas włącza się do ogólno – krajowej pomocy seniorom. Po Mszach będą przyjmowane zgłoszenia od osób starszych potrzebujących pomocy min w robieniu zakupów oraz zgłoszenia młodzieży – wolontariuszy gotowych taką pomoc świadczyć.
 11. W ostatnim tygodniu był prowadzony nadal remont naszego kościoła: trwa remont wieży kościoła i dachu: zakończono malowanie wieży, zostały wyklejone okna oraz zabezpieczono przed gołębiami, planowane jest podświetlenie krzyża oraz początek remontu na plebanii.
 12. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii jak i wielu osobom spoza parafii. Jednocześnie dziękuję Pani Teresie Pustelak za ofiarę 100 zł. na remont wieży.
 13. W przyszłym roku będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz naszej parafii, do którego przygotowujemy się: materialnie – odnawiając świątynię oraz duchowo – przez planowane Misje Święte w okresie Wielkiego Postu 2021 r.
 14. Od najbliższej środy Pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków po domach. Osoby, które z powodu pandemii lub nieobecności nie odbiorą opłatków, będą mogły nabyć je w zakrystii bądź kancelarii.
 15. Dziękuję Panu Grzegorzowi Bartosik za wykonanie dla parafii czterech klęczników: 2. z siedliskiem i 2. ślubnych. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz rodzicom dzieci rocznicowych za kwiaty. Bóg zapłać.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, możemy nabyć też albumy, różańce i inne dewocjonalia.
 18. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Kolwasa i Katarzynę Appel. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym do późnych godzin wieczornych po Mszy o godz. 19.00 “O uzdrowienie” trwali na modlitwie przy kościele: modląc się przy krzyżu misyjnym, wokół kościoła i pomnika powstańców, broniąc jednocześnie świątyni przed ewentualną profanacją. Dziękuję ks. Pawłowi za poprowadzenie modlitw. Wszystkim składam serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.