Ogłoszenia Parafialne – 25.10.2020 r.

 1. Dziś – XXX Niedziela Zwykła. Na Mszy o godz. 11.30 rocznica pierwszej Komunii Świętej dzieci
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a w naszym kościele limit to 137 osób na każdej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu, w środę Święto Św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. Imieniny  ks. Prałata Tadeusza Jaworskiego. W intencji solenizanta modlić się będziemy na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w Niedzielę 1 listopada na Mszy o godz. 8.00.
 4. W Niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, I-sza Niedziela Miesiąca, Po Mszy Św. o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a po Mszy o godz. 11.30 procesja w kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Nie będzie Mszy o godz. 13.00. Taca na inwestycje parafialne.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie.
 6. Ze względu na pandemię ponownie zawieszone są spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania do 6 listopada br. Zachęcamy kandydatów, by pamiętali o Niedzielnej Mszy Świętej.
 7. W zakrystii i kancelarii są przyjmowane wypominki za naszych bliskich zmarłych: „Jednorazowe” czytane 1 i 2 listopada podczas procesji za zmarłych. „Roczne” czytane w każdą Niedzielę przez cały rok 2020/21 o godz. 11.00 oraz Msza roczna za zmarłych odprawiana od listopada 2020 do października 2021 r. w każdy I-szy Piątek Miesiąca o godz. 18.00. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. 
 8. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa.
  W ramach pomocy potrzebującym i akcji Caritas Polska przy ołtarzu Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego jest wystawiony kosz na żywność. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Bóg zapłać.
 9. Od dzisiejszej Niedzieli parafialny Caritas włącza się do ogólnokrajowej pomocy seniorom. Po Mszach będą przyjmowane zgłoszenia od osób starszych potrzebujących pomocy m.in. w robieniu zakupów oraz zgłoszenia młodzieży – wolontariuszy gotowych taką pomoc świadczyć.
 10. W ostatnim tygodniu był prowadzony remont naszego kościoła: kościół został pomalowany, prowadzone są prace zabezpieczające przed gołębiami oraz uzupełniane są ubytki w tynkach. Czeka nas remont wieży kościoła, podświetlenie krzyża oraz wyklejenie okien. W planach początek remontu na plebanii.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii, jak i wielu osobom spoza parafii. Jednocześnie proszę, by w tym trudnym okresie nikt nie czuł się zwolniony z obowiązku utrzymania naszej świątyni wznoszonej z trudem od blisko 25 lat.
 12. W przyszłym roku będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz naszej parafii, do którego przygotowujemy się: materialnie – odnawiając świątynię oraz duchowo – przez planowane Misje Święte w okresie Wielkiego Postu 2021 r.
 13. Dziękuję dzieciom rocznicowym za ufundowanie nowego haftowanego ornatu dla kościoła. Bóg zapłać.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz rodzicom dzieci rocznicowych za kwiaty. Bóg zapłać.
 15. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, można nabyć też albumy, różańce i inne dewocjonalia.
 16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Janinę Sobczak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…