Ogłoszenia Parafialne – 02.05.2021 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocy. I-sza Niedziela Miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy od 3 maja to 60 osób.
 3. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski, Rocznica Konstytucji 3 maja 1791 r. – Święto Narodowe. Po Mszy Wieczornej próba dzieci komunijnych z 9.05. Msze jak w Niedziele,
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika. Patrona strażaków i hutników,
  • w środę – próba dzieci komunijnych z 16.06 z godz. 11.30 a później próba dzieci śpiewających na komuniach z organistą,
  • w czwartek – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Próba dzieci komunijnych z 16.06 z godz. 13.00,
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej II spowiedź dzieci komunijnych i ich najbliższych z grupy z 9.05,
  • w sobotę – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W Niedzielę VI Niedziela Wielkanocy. Na Mszy o godz. 11,30 pierwsza grupa dzieci przystępuje do I-szej komunii.
 5. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 6. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 7. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą, połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 8. Zostało zawieszone „Oko Opatrzności Bożej” w prezbiterium. Obraz został wykonany przez Siostrę Dolores Jezierską, a szkic do obrazu wykonała Hanna Pietrzak. Ramę wykonał Pan Grzegorz Bartosik, a pomalowana została przez Panią Małgorzatę, która również czuwała nad projektem od początku. Wszystkim artystom  składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Nadal trwa remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. Remont prowadzi Firma zewnętrzna z Łowicza.
 10. Pan Grzegorz – organista, w minionym tygodniu prowadził prace związane z pielęgnacją zieleni wokół kościoła i plebanii, pomalował też ławki wokół kościoła oraz płot przy Św. Janie Pawle II.
 11.  Dziękuję rodzinie Państwa Sioch za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Panu Jerzemu – elektrykowi za nowe połączenie elektryczne do pieca gazowego. Bóg zapłać.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblie dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych. Od dzisiejszej Niedzieli w sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie. Album wszechstronnie opisuje życie i świętość Opiekuna Świętej Rodziny na podstawie Biblii i Apokryfów. Zawiera też wiele modlitw do Świętego. Polecamy każdej rodzinie w roku Św. Józefa.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Jędrzejewskiego  Wieczny odpoczynek….