Ogłoszenia Parafialne – 25.04.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca na Seminarium Duchowne.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy to 45 osób.
 3. W tygodniu:
  • w czwartek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy wieczornej próba dzieci komunijnych grupy z 16.05 godz. 13.00,
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika. Pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
 4. W Niedzielę V Niedziela Wielkanocy. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna.
 5. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 6. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 7. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 8. W sobotę zostało zawieszone “Oko Opatrzności Bożej” w prezbiterium. Obraz został wykonany przez Siostrę Dolorosa Jezierską. Szkic do obrazu wykonała Hanna Pietrzak, ramę wykonał Pan Grzegorz Bartosik, a pomalowana została przez Panią Małgorzatę, która również czuwała nad projektem od początku. Wszystkim artystom  składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Trwa remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. W tym tygodniu dalsze prace remontowe m.in. powstanie nowe mieszkanie dla obiecanego przez Kardynała Kazimierza Nycza – nowego kapłana, który będzie skierowany głównie do pracy w Passie.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblie dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych. Od dzisiejszej Niedzieli w sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie. Album wszechstronnie opisuje życie i świętość Opiekuna Świętej Rodziny na podstawie Biblii i Apokryfów. Zawiera też wiele modlitw do Świętego. Polecamy każdej rodzinie w roku Św. Józefa.
 11. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Małeckiego. Wieczny odpoczynek….