Ogłoszenia Parafialne – 28.11.2021 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania Pana. Początek Nowego Roku Liturgicznego w Kościele pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Tydzień temu była zbierana puszka na finansowanie dzieł pomocy w czasie kryzysu migracyjnego, na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zebraliśmy ogółem 1 095 zł w tym w kościele, w Passie 193 zł. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 4. W tygodniu: 
  • we  wtorek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy, I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca  
 5. Za tydzień II Niedziela Adwentu. I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna w kościele. Taca na potrzeby parafii (rozpoczął się okres grzewczy). Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Puszka na Kościół na Wschodzie.
 6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 19.12. do 21.12. Głosić je będzie O. Stanisław Piętka franciszkanin z Niepokalanowa.
 7. Od jutra codziennie od poniedziałku do soboty przez cały Adwent o godz. 7.00 Roraty – Msza do Matki Bożej. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki, które posłużą Panu Jezusowi za posłanie w żłóbku pod ołtarzem.
 8. Pan Grzegorz – organista – roznosi poświęcone opłatki po domach i mieszkaniach. Gdyby ktoś nie mógł nabyć opłatka w domu, będzie mógł zakupić opłatki w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy, by nie nabywać opłatków w supermarketach lub niewiadomego pochodzenia. Nasze opłatki są wypiekane przez Siostry klauzurowe w Łowiczu co pomaga im w codziennym utrzymaniu
 9. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji.
 10. Od dzisiejszej Niedzieli przez cały Adwent przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego będzie wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Przy koszu są wystawione specjalne torby na dary, które wypełnione przynosimy do kościoła. Od 2 Niedzieli Adwentu będziemy mogli pomóc biednym dzieciom w tradycyjnej akcji „Gwiazdeczka” na święta. Na specjalnej tablicy będą karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka.
 11. Ponawiamy apel Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawsko-Zachodniego, która informuje, że na terenie powiatu pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych i samotnych metodą “na policjanta” lub “na wnuczka”. Przypominają, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie komukolwiek swoich oszczędności bądź przelewanie ich na konto. Plakat w gablocie.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. Można też nabyć świece Caritasu na stół Wigilijny. Świec jest ograniczona ilość.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Kazimiera Pawlak – mama kapłana pochodzącego z naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….