Ogłoszenia Parafialne – 21.11.2021 r.

 1. Dziś XXXIV Niedziela Zwykła. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszach puszka na finansowanie dzieł pomocy w czasie kryzysu migracyjnego, na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci komunijnych.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek dla mieszkańców Libanu. Zebraliśmy 3 635 zł. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 4. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
  • w środę – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy
 5. Za tydzień I Niedziela Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania Pana. Początek Nowego Roku Liturgicznego w Kościele pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 6. W sobotę 20 listopada w ramach 36. Światowego Dnia Młodzieży odbędzie się Spotkanie Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
 7. Pan Grzegorz (organista) roznosi poświęcone opłatki po domach i mieszkaniach. Gdyby ktoś nie mógł nabyć opłatka w domu, będzie mógł zakupić opłatki w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy by nie nabywać opłatków w supermarketach lub niewiadomego pochodzenia. Nasze opłatki są wypiekane przez Siostry klauzurowe w Łowiczu co pomaga im w codziennym utrzymaniu
 8. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji o godz. 17.30.
 9. Przez cały listopad są przyjmowane wypominki za naszych zmarłych: roczne – za które modlimy się w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.00 oraz Msze roczne odprawiane w 1-sze piątki miesiąca o godz. 18.00. Przypominamy, że mamy obowiązek nie tylko zamawiać wypominki lub Msze za zmarłych, ale również brać w nich udział.
 10. Przez cały listopad w 8-śmiu wybranych dniach można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 11. Parafialny Caritas prowadzi pomoc żywnościową dla potrzebujących. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do Pana Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu.
 12. Od I-szej Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego będzie wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących, a od 2 Niedzieli Adwentu, będziemy mogli pomóc biednym dzieciom w tradycyjnej akcji „Gwiazdeczka” na święta.
 13. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawsko-Zachodniego informują, że na terenie powiatu pojawili się oszuści, wyłudzający pieniądze od osób starszych i samotnych metodą „na policjanta” lub „na wnuczka”. Przypominają, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie komukolwiek swoich oszczędności bądź przelewanie ich na konto. Plakat w gablocie.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce.
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 16. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Maria Konowrodzka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….