Ogłoszenia Parafialne – 18.10.2020 r.

 1. Dziś – XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna. Taca na Misje. Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Na Mszy o godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy Dzień Papieski. Po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2939 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a w naszym kościele limit to 222 osób na każdej Mszy Świętej.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża
 5. W Niedzielę – XXX Niedziela Zwykła
 6. W październiku codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą o ustanie koronowirusa.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącm w tym nabożeństwie.
 8. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie i próba dzieci rocznicowych a w piątek spowiedź dzieci i rodziców.
 9. Porządek spotkań dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest następujący:
  • w poniedziałek o godz. 18.00- grupa 1
  • w środę o godz. 17.00 – grupa 2
  • w piątek o godz. 16.00 – grupa 6
 10. W zakrystii i kancelarii są przyjmowane wypominki za naszych bliskich zmarłych: „Jednorazowe” czytane 1 i 2 listopada podczas procesji za zmarłych. „Roczne” czytane w każdą Niedzielę przez cały rok 2020/21 o godz. 11.00 oraz Msza roczna za zmarłych odprawiana od listopada 2020 do października 2021 r. w każdy I-szy Piątek Miesiąca o godz. 18.00. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. 
 11. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy zewnętrzny remont naszego kościoła: kościół został umyty, uzupełniono ubytki i częściowo został już pomalowany. Prace prowadzi firma zewnętrzna, ta sama, która remontowała kościół wewnątrz. Dziękuję naszemu parafianinowi Panu Markowi za udostępnienie po niższej cenie podnośników do prac na wysokościach. Bóg zapłać.
 13. Dziękuję obu grupom I-szo komunijnym za ufundowanie nowego kielicha mszalnego do kościoła. Bóg zapłać.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty. Bóg zapłać.
 15. Po Mszach prasę katolicką możemy nabyć w zakrystii.
 16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Wiesławę Baranek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…