Ogłoszenia Parafialne – 18.04.2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w kościele obowiązuje noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. W naszym kościele limit osób na Mszy to 45 osób.
 3. W tygodniu:
  • w poniedziałek – po Mszy wieczornej próby dzieci komunijnych grupa z 9.05, w środę  16.05 z godz. 11.30  i w czwartek z godz. 13.00,
  • w piątek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W Niedzielę IV Niedziela Wielkanocna, Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca na Seminarium Duchowne.
 5. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 6. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 7. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą, połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 8. Od początku minionego tygodnia trwa remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. W tym tygodniu dalsze prace remontowe m.in. powstanie nowe mieszkanie dla obiecanego przez Kardynała Nycza nowego kapłana, który będzie skierowany głównie do pracy w Passie.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi – organiście, za rozebranie Grobu i Ciemnicy.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblie dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych.
 11. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Szymańską. Wieczny odpoczynek….