Ogłoszenia Parafialne – 15.10.2023 r.

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja miłości”. Po Mszach tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II (1978 r.)
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
  • w środę – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, Dzień Modlitwy za pracowników Służby Zdrowia
  • w czwartek – Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i  Męczennika
  • w piątek – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
 3. Za tydzień XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna, Taca na Misje. Wspomnienie Papieża Św. Jana Pawła II.
 4. W zakrystii i kancelarii są przyjmowane Wypominki za naszych bliskich zmarłych. Roczne odczytywane w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.00, Msza wypominkowa roczna odprawiana w każdy I-szy Piątek Miesiąca oraz Jednorazowe odczytywane podczas procesji 1 i 2 listopada.
 5. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji. Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe przez cały październik.
 6. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: poniedziałek 16.10. godz. 19.00 – grupa D, w środę 18.10. godz. 17.00 – grupa E, w piątek 20.10. godz. 16.00 – grupa F.
 7. W piątek 20.10. o godz. 20.00 katecheza dla dorosłych.
 8. Parafia poszukuje kucharki.
 9.  W najbliższych dniach są wolne intencje Mszalne.
 10. Od minionej środy są prowadzone prace (ocieplenie i zrobienie sufitu kościoła) w Passie. Prace prowadzi ekipa budowlana spod Łowicza.
 11. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia życiorysy Świętych oraz kalendarz na 2024 rok ze stroną poświęconą kościołowi w Passie (listopad). Od dzisiejszej Niedzieli w sprzedaży są świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia
 12. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Anna Marciniak. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…