Ogłoszenia Parafialne – 20.11.2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za które odmówienie możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Zebraliśmy 2079 zł. w tym 195 zł w Passie.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy
 4. Za tydzień I Niedziela Adwentu.
 5. Od 28 listopada codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele Roraty – Msze do Matki Bożej. Zapraszamy na nie dzieci z lampionami i serduszkami za dobre uczynki na posłanie dla Dzieciątka Jezus.
 6. W zakrystii i kancelarii nadal przyjmowane są wypominki za naszych bliskich zmarłych.
 7. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 8. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego są wyłożone specjalne torby na pomoc dla potrzebujących na świąteczne paczki. Możemy też wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem “Caritas” lub bezpośrednio do puszki z tyłu kościoła.
 9. Z tyłu kościoła są też wywieszone karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka na tradycyjne świąteczne “Gwiazdeczki” dla dzieci.
 10. Schola i ministranci roznoszą po domach opłatki na Wigilię. Ofiary za nie są przeznaczone na rehabilitację p. Grzegorza – naszego organisty, który miał udar. Opłatki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 r. Są w sprzedaży świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia.
 12.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Zygmunt Biernacki. Wieczny odpoczynek….