Ogłoszenia Parafialne – 12.09.2021 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. Taca na Seminarium Duchowne. Uroczystość Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W naszej Parafii Msze o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Odwołane Msze o godz. 11.30 i 13.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tej historycznej Uroczystości poprzez transmisje medialne.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z racji 13 dnia miesiąca.
  • we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w czwartek – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa
  • w piątek – Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa
  • w sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski
 3. W Niedzielę XXV Niedziela Zwykła. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Po Mszach zbiórka do puszek na parafialny Caritas.
 4. Po wakacjach parafialny Caritas wznowił pomoc żywnościową dla potrzebujących. Co tydzień wydajemy do kilkunastu paczek. Prosimy o ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy, by zgłaszały się do Pana Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu.
 5. Burmistrz Błonia, Rada Miejska w Błoniu przypominają o powszechnym spisie ludności.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii w niedzielę 10.10.2021 r. o godz. 18.00. Sakramentu naszej młodzieży udzieli ks. Biskup Rafał Markowski.
 7. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek o godz. 19.00 grupa 4., w środę o godz. 19.00 grupa 5., w piątek o godz. 19.00 grupa 6.
 8. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii: w drugą i trzecią Niedzielę maja 2022 roku. Spotkanie dla obu grup w Niedzielę 26 września po Mszy o godz. 11.30. Trwają zapisy.
 9. Od 7 do 10 październiku, jest planowany wyjazd pielgrzymkowy  do Sanktuariów Dolnego Śląska w Polsce, m.in. Bardo Śląskie, Krzeszowo, Wambierzyce lub śladami Jana Pawła II – m.in. Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Dokładny program obu wyjazdów jest wywieszony w gablocie parafialnej. Są wolne miejsca. Proszę o pilny kontakt z ks. Proboszczem osoby, które zapisały się na planowane pielgrzymki.
 10.  Dziękuję Panu Waldemarowi z pomocnikiem za wymianę kabla elektrycznego do bram i naprawienie mechanizmu bram. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję Panu Grzegorzowi z pomocnikiem za pielęgnację zieleni wokół kościoła i plebani oraz prześwietlenie drzew i krzewów. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu zostały zakupione figury Świętych – Józefa i Antoniego, które docelowo zostaną zawieszone przy wejściu wewnątrz do kościoła.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Olczak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…