Ogłoszenia Parafialne – 3.04.2022 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii  początek Rekolekcji Wielkopostnych. Na wszystkich Mszach nauki głosi ks. Andrzej pomagający naszej parafii.
 2. W tygodniu: 
  • W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Początek Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach obrzęd poświęcenia palm.
 4. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 5. Z tyłu kościoła w okresie Wielkiego Postu jest wystawiony krzyż adoracyjny i puszka na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
 6. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. Od początku wojny modlimy się też o pokój dla Ukrainy.
 7. Dziękuję grupie parafian pod kierownictwem Pana Mirosława Nowakowskiego za prace synodalne przez kilka ostatnich tygodni oraz opracowanie ankiety o “Synodalności” zgodnie z prośbą Papieża Franciszka skierowaną do całego Kościoła Powszechnego.
 8. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców, za które serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Część pomocy jak co tydzień została przekazana matkom z dziećmi z Ukrainy. Dziękuję też osobom, które przyjęły uchodźców do swoich domów.   
 9. Nasz parafialny Caritas prowadzi punkt pomocy i zbiórki od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św. w salce z tyłu budynków plebanijnych za oczkiem wodnym.
 10. W okresie Wielkiego Postu nie zapominamy też o osobach potrzebujących pomocy z naszej parafii, którym pomagamy codziennie a szczególnie chcemy jak co roku pomóc na Święta Wielkanocne – rodzinom i dzieciom. Dlatego przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc dla nich na paczki świąteczne. Prosimy też o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub do puszki na tyle kościoła z napisem Caritas. Od dziś rusza świąteczna paczka dla dzieci na święta, karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka są na tablicy z tyłu kościoła.
 11. W zakrystii do odebrania są kartony z Caritasu na paczki dla rodzin na Ukrainie. Paczki wypełniamy produktami z listy podanej przez Warszawski Caritas i zwracamy otwarte do parafii.
 12.  Trwają nadal prace w kościele na Passie. Są kładzione tynki wewnętrzne, zamówione zostały brakujące okna i kinkiety oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy.
 13.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 14.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 15. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce, obrazy. Możemy też nabyć świece na stół wielkanocny. Świec jest ograniczona ilość. Od dziś jest do nabycia album o Św. Faustynie Kowalskiej i Biblia dla dzieci.
 16.  W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Śp. Kazimiera Kulesz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….