Ogłoszenia Parafialne – 1.03.2020 r.

 1. Dziś – I Niedziela Wielkiego Postu – I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych i osób represjonowanych przez komunistyczny aparat terroru, a następnie złożenie wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej. O godz. 17.30 pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Taca na potrzeby parafialne.
 2. Tydzień temu na Mszach gościliśmy Zespół z Czeremszyna na Ukrainie, który m.in. przeprowadził zbiórkę dla osieroconych dzieci z Tarnopola. Dziękujemy w imieniu zespołu za wszystkie ofiary. Dodatkowo nasz parafialny Caritas przekazał domom dziecka z Tarnopola słodycze, zabawki i ubrania
 3. W tym tygodniu:
  • w środę – Święto Św. Kazimierza, Królewicz. Imieniny Pasterza Archidiecezji ks. Kardynała Kazimierza Nycza
  • w piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od 17.00. Drogi Krzyżowe: o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych.
 4. W Niedzielę – II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela pomocy misjonarzom Ad Gentes. Zbiórka do puszek dla misjonarzy.
 5. W naszej parafii przez cały Wielki Post – Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 6. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie. By umożliwić udział w tym wyjątkowym wydarzeniu nie będzie w naszej parafii Mszy o godz. 11.30 i 13.00.
 7. W minionym tygodniu został dokończony remont klatki schodowej na chór oraz sam chór w kościele. Została też zakupiona metrowa pasyjka Pana Jezusa do nowego dębowego krzyża misyjnego, który wykonuje Pan Grzegorz Bartosik.
 8. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
  • poniedziałek 2 marca godz. 18.00 – grupa A i D
  • środa 4 marca godz. 17.00 – grupa B i E
 9. Dziś spotkanie organizacyjne i zapisy dla młodzieży klas 8 szkoły podstawowej pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania o godz. 19.00 w kościele. Jest to jedyny termin zapisów.
 10.  W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną dla potrzebujących na Święta Wielkanocne. Do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne a przy krzyżu puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 11. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 12. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 13. Od 30 kwietnia do 3 maja br. Parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Zapisy u ks. Pawła. A od 27.06 – 10.07.2020 roku pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich. Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii (TUTAJ i TUTAJ) i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia oraz książkę „Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii. Polecamy też albumy o Św. Józefie patronie rodzin, Św. Stanisławie Kostce patronie dzieci i młodzieży oraz Matce Bożej Częstochowskiej w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 15. Dziękujemy P. Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 16.  W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: Lucjana Kornaś, Jana Rakoczego, Teresę Biernacką. Wieczyn odpoczynek racz im dać Panie….