Ogłoszenia parafialne – 08.03.2020 r.

 1. Dziś –  II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela pomocy misjonarzom Ad Gentes. Zbiórka do puszek dla misjonarzy.
 2. W tym tygodniu w piątek – Siódma rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Z tej racji jesteśmy zaproszeni w czwartek 12 marca na godz. 17.30 do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie na Mszę pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
 3. W Niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 11.30 Msza w intencji ks. Proboszcza – imieninowa. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych oraz poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństw.
 4. W naszej parafii przez cały Wielki Post – Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 5. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie. By umożliwić udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, nie będzie w naszej parafii Mszy o godz. 11.30 i 13.00.
 6. W minionym tygodniu został przeprowadzony remont antresoli nad wyjściem z kościoła oraz pomalowane ściany wokół piszczałek. Zostały przycięte krzewy wokół kościoła i posadzone bratki przy domu parafialnym.
 7. W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną dla potrzebujących na Święta Wielkanocne. Do skarbony Caritasu (przy wyjściu z kościoła) można składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne, a przy krzyżu puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 8. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii, połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 9. Szkoły z terenu naszej parafii w ramach Misji będą miały swoje Rekolekcje Wielkopostne w kościele od 23 do 25 marca: klasy O – IV o godz. 8.00 a V-VIII o godz. 10.00.
 10. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, którego udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 11. Od 30.04. do 3.05. br. Parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Zapisy u ks. Pawła.  A od 27.06 – 10.07.2020 roku pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich. Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii (TUTAJ i TUTAJ) i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia oraz książkę „Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii. Polecamy też albumy o Św. Józefie – patronie rodzin, Św. Stanisławie Kostce – patronie dzieci i młodzieży oraz Matce Bożej Częstochowskiej. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 13. Od dzisiejszej Niedzieli można nabyć świece Caritasu na stół Wielkanocny. Wzory świec przy obrazie Jezusa Miłosiernego
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15.  Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet wszystkim niewiastom składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie. Szczęść Boże.