Ogłoszenia parafialne – 07.06.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Święto Dziękczynienia. Puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Taca na potrzeby parafii.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, zniesiony został limit osób w kościele na Mszach i Nabożeństwach. W Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nie posiadających maseczek – obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jadwigi, Królowej (przeniesione z 17 lipca),
  • we wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego,
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, a o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe.
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła, po Mszy o godz. 18.00 procesja z Matką Bożą Fatimską (przejdzie drogą procesji Bożego Ciała).
 4. W Niedzielę – XI Niedziela Zwykła.
 5. W Boże Ciało procesja do czterech ołtarzy wyjątkowo w tym roku przejdzie ulicami ks. Kniołka, 3 Maja, ul. Poniatowskiego, ul. Engelmana. Procesja po ul. Poniatowskiego przejdzie chodnikiem. Zgodnie z przepisami epidemiologicznymi w procesji może uczestniczyć 150 osób, nie licząc asysty eucharystycznej. Bardzo proszę o wybudowanie ołtarzy:
  • 1-szy na ul. ks. Kniołka,
  • 2-gi przy kapliczce na ul. 3 Maja,
  • 3-ci na ul. Engelmana koło krzyża,
  • 4-ty przy kapliczce Matki Bożej obok kościoła.
 6. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała wszystkie grupy parafialne: Liturgiczną Służbę Ołtarza Panów i Ministrantów, Bielanki i dziewczęta sypiące kwiatki, Żywy Różaniec, Odnowę w Duchu Świętym oraz dzieci rocznicowe w strojach komunijnych.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 8. W czerwcu połączone z nabożeństwami Czerwcowymi.
 9. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele a o godz. 18.30 w kościele w Passie.
 10. W naszej parafii –  I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na niedziele 11 i 18 października a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – prosimy o zgłoszenia wybranego terminu komunii.
 11. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00. Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 12. Planowana pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich (czerwiec – lipiec 2020 r.) ze względu na pandemię, by nie stracić wpłaconej zaliczki, została przeniesiona w tym samym terminie za rok – czyli na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.
 13. W minionym tygodniu zostały zakończone prace zabezpieczające filary przy zadaszeniu między kościołem a plebanią oraz został wymieniony filar zadaszenia przy wyjściu z mieszkania ks. Prałata. Wokół całej zieleni i ławek z boku kościoła powstał usypany pas z białego kamienia (ok. 2 ton). Dziękuję Panu Grzegorzowi za wykonane prace oraz dodatkowo za wykoszenie trawników wokół kościoła. Bóg zapłać.
 14. Został też zakupiony nowy trybularz, czyli kadzielnica oraz kolejna figura do stajenki betlejemskiej i kwiaty doniczkowe.
 15. Na połowę sierpnia br. mamy zaplanowaną poważną inwestycję tj. poprawienie orynnowania kościoła, zabezpieczenie dachu przed gołębiami oraz pomalowanie całej naszej świątyni na zewnątrz. Mile widziani sponsorzy.
 16. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem „Caritas”.
 17. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 18. Dziękuję Panu Jerzemu – elektrykowi, za naprawę i uruchomienie dzwonów a Panu Kościelnemu za uprzątnięcie dzwonnicy oraz Panu Waldemarowi za naprawienie sygnaturki. Bóg zapłać.
 19.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia.
 20. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 21. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina: Andrzeja Zaklika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…