Ogłoszenia Parafialne – 4.12.2022 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu- Isza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszki dla Kościołów na Wschodzie. Taca na potrzeby parafii.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie medalików Niepokalanej i łańcuszków dla dzieci komunijnych a po Mszy spotkanie klas komunijnych i ich rodziców.
 3. Za tydzień – III Niedziela Adwentu – niedziela radości. Początek Dni Kwartalnych o życie chrześcijańskie rodzin.
 4. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele Roraty – Msze do Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami i serduszkami za dobre uczynki na posłanie dla Dzieciątka Jezus.
 5. Codziennie o godz. 17.30  –  nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. Od IV Niedzieli Adwentu – rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 20 grudnia włącznie.
 7. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego są wyłożone specjalne torby na pomoc dla potrzebujących na świąteczne paczki. Możemy też wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem „Caritas” lub bezpośrednio do puszki z tyłu kościoła. Dziękuję za pierwsze paczki dla potrzebujących
 8. Z tyłu kościoła są jeszcze wywieszone karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka na tradycyjne świąteczne „Gwiazdeczki” dla dzieci.
 9. Schola i ministranci roznoszą po domach opłatki na Wigilię. Ofiary za nie są przeznaczone na rehabilitację p. Grzegorza – naszego organisty, który miał udar. Opłatki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 r. Są w sprzedaży świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia.
 11.  W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Zofia Pójdak i Henryka Kiewicz. Wieczny odpoczynek…