Ogłoszenia Parafialne – 27.11.2022 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie
 2. W tym tygodniu:
  • w środę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. O godz. 8.00 Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca.
 3. Za tydzień II Niedziela Adwentu- Isza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszki dla Kościołów na Wschodzie. Taca na potrzeby parafii.
 4. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele Roraty – Msze do Matki Bożej. Zapraszamy na nie dzieci z lampionami i serduszkami za dobre uczynki na posłanie dla Dzieciątka Jezus.
 5. Codziennie o godz. 17.30  –  nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie medalików Niepokalanej i łańcuszków dla dzieci komunijnych a po Mszy spotkanie
 7. Od IV Niedzieli Adwentu – rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 20 grudnia włącznie.
 8. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego są wyłożone specjalne torby na pomoc dla potrzebujących na świąteczne paczki. Możemy też wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem „Caritas” lub bezpośrednio do puszki z tyłu kościoła.
 9. Z tyłu kościoła są też wywieszone karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka na tradycyjne świąteczne „Gwiazdeczki” dla dzieci.
 10. Schola i ministranci roznoszą po domach opłatki na Wigilię. Ofiary za nie są przeznaczone na rehabilitację p. Grzegorza – naszego organisty, który miał udar. Opłatki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 r. Są w sprzedaży świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia.