Ogłoszenia Parafialne – 30.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 11.30 Rocznica I-szej Komunii Świętej, I-szej grupy a o godz. 13.00 Msza Św. w intencji kapłanów z naszej parafii z racji rocznicy święceń kapłańskich.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.  Po Mszy wieczornej spotkanie dzieci rocznicowych.
  • we wtorek Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy o godz. 11.00.
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę –  Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. O godz. 8.00 Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca z racji I-szej soboty miesiąca.
 3. W Niedzielę X Niedziela Zwykła – I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Święto Dziękczynienia. Puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 4. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W czerwcu będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 5. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 6. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25-lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Uroczystość tę połączymy z Misjami parafialnymi.
 7. Zakończyliśmy pierwszy etap remontu pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. Powstało nowe mieszkanie dla obiecanego drugiego wikariusza. Została udrożniona rynna na kościele. Remont prowadzi firma zewnętrzna z Łowicza.
 8. W minionym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi w kościele w Passie do zakrystii oraz boczne przez w.w. firmę z Łowicza.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi Ciesielskiemu z synem za uruchomienie oczka wodnego i wymianę pompy wodnej. Bóg zapłać.
 10. W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w tym do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Program znajduje się tutaj.
 11. W październiku, od 7 do 10, planowany jest wyjazd pielgrzymkowy “Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy oraz „Biblię dla dzieci” jako prezent dla dzieci komunijnych czy rocznicowych. W sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę i Rocznicę I-szej Komunii Św. Bóg zapłać.