Ogłoszenia Parafialne – 28.05.2023 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust parafialny z racji Wspomnienia Bł. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 11.00 w kościele w Passie I-sza Komunia Św. (8 dzieci). Dziś możemy zyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Od jutra okres zwykły w kościele.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła
  • w środę – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryii Panny,
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień dziecka.
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna, Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci rocznicowych. Taca na potrzeby parafii. Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój” oraz tradycyjna zbiórka do specjalnych puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Koniec okresu spowiedzi i komunii Wielkanocnej.
 4. W maju i czerwcu codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo majowe lub czerwcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 5. W kościele w Passie “Biały Tydzień” dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00 Nabożeństwo i Msza Św.
 6. W terminie 3-12 sierpnia 2023 r. planowany jest dziesięciodniowy wyjazd pielgrzymkowy autokarem do Macedonii Północnej. W programie też Słowacja, Serbia i Węgry. Program w gablocie parafialnej i TUTAJ. Zapisy u ks. Proboszcza, W najbliższą środę 31 maja po Mszy wieczornej spotkanie osób zainteresowanych wyjazdem w salce ministranckiej w budynku plebanii.
 7. Spotkania dla kandydatów do Skramentu Bierzmowania: w piątek 2.06. o godz. 16.00 – grupa C
 8. W piątek 2.06. o godz. 20.00 w salce parafialnej katecheza dla dorosłych. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, pragnących pogłębić swoją wiedzę religijną.
 9.  Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wystrój kościoła w Passie oraz dar – ornat z postacią Św. Wojciecha do kościoła w Passie.
 10. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia życiorysy Świętych w tym w wydaniach komiksowych dla dzieci oraz albumy i Biblię na pamiątki komunijne czy rocznicowe