Wyjazd pielgrzymkowy do Macedonii Północnej

MACEDONIA PÓŁNOCNA 10 DNI – termin 03 08 – 12 08 2023

Dzień 1. Przejazd na Słowację do Sanktuarium Marianka. Kolacja i nocleg w ok. Bratysławy.

Dzień 2. Po śniadaniu przejazd do Serbii, zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, zwiedzanie: Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów, kolacja, nocleg.

Dzień 3. Śniadanie, przejazd do Ochrydu. Kolacja, nocleg.

Dzień 4. ŚniadanieRejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim. Zwiedzanie prahistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Przepłynięcie do Monastyru Św. Nauma. Naum i Kliment byli uczniami Cyryla i Metodego, którzy nad Jeziorem Ochrydzkim stworzyli wielkie centrum chrześcijaństwa i piśmiennictwa słowiańskiego. W pobliżu znajduje się rezerwat, niesamowite miejsce, gdzie słychać tylko odgłosy przyrody. Przepłynięcie łodziami do źródeł rzeki Czarny Drim. Macedonia znana jest ze swojej wspaniałej kuchni i bogatego folkloru. Powrót na statek i do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5. Śniadanie. Wypoczynek całodniowy, kolacja, nocleg.

Dzień 6. Po śniadaniu opcjonalnie wycieczka do stolicy Albanii Tirany, (cena uzależniona od ilości osób), lub wypoczynek. Kolacja, nocleg.

Dzień 7 Po śniadaniu wypoczynek. Po południu zwiedzanie Ochrydy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Ochryda znana jest z tego, że znajduje się tu wiele cerkwi, zwiedzimy niektóre m.in. św. Bogurodzicy Perivlepta, a także malowniczo położony kościół św. Jana Kaneo, symbolu Macedonii. Nad miastem góruje twierdza cara Samuela. Kolacja i nocleg.

Dzień 8. Zwiedzanie Kanionu Matka ,malowniczy kanion rzeki Treska , gdzie można zobaczyć cerkwie, hydroelektrownie i sztuczne jezioro Przepłynięcie do jaskini Vrelo z ciekawymi formami naciekowymi. Przejazd przez Park Narodowy Mavrovo składający się z trzech pasm górskich. Przejazd do stolicy Skopje. Zwiedzanie dzielnicy Czarsziii – rynku pozostałości po panowaniu osmańskim, centrum z monumentalnymi rzeźbami i budowlami. Dom Matki Teresy, który wybudowany na miejscu kościoła, w którym została ochrzczona. Kolacja, nocleg.

Dzień 9. Śniadanie. Przejazd na Węgry. Kolacja, nocleg.

Dzień 10. Wyjazd do kraju. W drodze powrotnej lunch.

Cena: 3200 zł / os. (grupa 40/42 os.), 3400 zł / os. (grupa 35/37 os.), 3690 zł / os. (grupa 30/32 os.)

Świadczenia: autokar z klimatyzacją, hotele ***, pokoje 2 os z łazienkami, opieka pilota, ubezpieczenie NNW +

Cena biletów po powrocie naszej pilotki z Macedonii

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Składka Na TFG I TFP – 20 zł / os. płatne pilotowi

opłata klimatyczna – meldunkowa za cały pobyt 10 euro / os.