Ogłoszenia Parafialne – 11.10.2020 r.

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 11.30 I-sza Komunia Święta.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek oraz co 2 miejsce powinno być wolne.
 3. W tym tygodniu: 
  • we wtorek – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
  • w środę –  Po Mszy o godz. 18.00 ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Teresy z Avili, Dziewicy i Doktora Kościoła
  • w piątek – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. 42 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
 4. W Niedzielę – XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna. Taca na Misje. Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Na Mszy o godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świetej.
 5. W październiku codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą o ustanie koronawirusa.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącm w tym nabożeństwie.
 7. W środę po Mszy wieczornej spotkanie i próba dzieci oraz rodziców z grupy komunijnej z 18 października, a w piątek spowiedź dzieci i rodziców.
 8. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie i próba dzieci rocznicowych
 9. I-sza Komunia Święta w 2021 r. w II i III Niedzielę maja, czyli 9 i 16 maja 2021 r.
 10. Wznawiamy spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań jest następujący:
  • w poniedziałek o godz. 18.00- grupa 4
  • w środę o godz. 17.00 – grupa 5
  • w piątek o godz. 16.00 – grupa 3
 11. Od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii i kancelarii są przyjmowane wypominki za naszych bliskich zmarłych: „Jednorazowe” czytane 1 i 2 listopada podczas procesji za zmarłych. „Roczne” czytane w każdą Niedzielę przez cały rok 2020/21 o godz. 11.00 oraz Msza roczna za zmarłych odprawiana od listopada 2020 do października 2021 r. w każdy I-szy Piątek Miesiąca o godz. 18.00. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. 
 12. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu zostały zakupione produkty żywnościowe dla potrzebujących z ofiar składanych do puszki Caritas oraz baner I-szo komunijny.
 14. Dziękuję obu grupom I-szo komunijnym za ufundowanie nowego kielicha mszalnego do kościoła. Bóg zapłać.
 15. Dziękuję za anonimową ofiarę 200 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty. Bóg zapłać.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, albumy, różańce. Polecamy Opowieści Biblijne dla dzieci komunijnych oraz nowość album o Św. Charbel – cudowne uzdrowienia duszy i ciała.
 18. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Wiesława Wiśniewskiego, Henrykę Wiśniewską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…