Ogłoszenia Parafialne – 16.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św. a o godz. 13.00 trzecia grupa dzieci komunijnych.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy  to 60 osób.
 3. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii,
  • w środę po Mszy wieczornej zebranie dzieci rocznicowych i ich rodziców,
  • w sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego po Mszy wieczornej Adoracja Jezusa Eucharystycznego z grupą Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W Niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
 5. 30 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy o godz. 11.30 Rocznica I-szej Komunii Świętej. Zapisy u ks. Proboszcza.
 6. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 7. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 8. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 9. Trwa nadal remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. Remont prowadzi Firma zewnętrzna z Łowicza.
 10. W minionym tygodniu została zakupiona tona żwiru, którą Pan Grzegorz organista wyrównał dojazd do kościoła od strony Centrobudu.
 11. W piątek został zawieszony obraz Św. Wojciecha w kościele w Passie – patrona świątyni a w najbliższym tygodniu zostaną zamontowane nowe drzwi: boczne i do zakrystii.
 12. W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w tym do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Program pielgrzymki znajduje się tutaj.
 13. W październiku planowany jest wyjazd pielgrzymkowy “Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza.
 14. Dziękuję Panu Grzegorzowi oraz Panu Waldemarowi za prace przy zieleni wokół kościoła. Bóg zapłać.
 15.  W minionym tygodni została zakupiona nowa magnetyczna tablica ogłoszeniowa, która zostanie zawieszona  w wejściu do kościoła na miejsce zniszczonej.
 16.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblię dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych. W sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie. Album wszechstronnie opisuje życie i świętość Opiekuna Świętej Rodziny na podstawie Biblii i Apokryfów. Zawiera też wiele modlitw do Świętego. Polecamy każdej rodzinie w roku Św. Józefa.
 17. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę i I-szą Komunię Św. Bóg zapłać.
 18. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian. śp. Czesława Majewskiego i Stanisława Zientek  Wieczny odpoczynek….