Ogłoszenia parafialne – 15.09.2019 r.

 1. Dziś  XXIV Niedziela Zwykła. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. W tym tygodniu:  w poniedziałek – Wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana Biskupa; we wtorek – Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa; w środę – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski; w piątek – Wspomnienie Św. Męczenników: Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 3. Za tydzień XXV Niedziela Zwykła.
 4. 13 września w piątek po Mszy wieczornej miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do parafii Świętej Trójcy. Dziękuję wszystkim, którzy brali w nie udział. Bóg zapłać.
 5. W najbliższy piątek 20 września o godz. 17.30 w Centrum Kultury w Błoniu w sali konferencyjnej na II piętrze – spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi autorką książki „Kobieta w Watykanie”. Autorka książki przez ostatnie 16 lat mieszkała w Watykanie, mając kontakt z trzema ostatnimi papieżami. Wstęp wolny.
 6. Od 16 września wznawiamy spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań: poniedziałek 16.09 godz. 18.00 – grupa A; środa 18.09. godz. 17.00 – grupa B; piątek 20.09. godz. 16.00 – grupa C.
 7. Pod koniec września do kościoła zostaną zakupione kolejne ławki. Koszt jednej to 1000 zł. Dziękuję za anonimową ofiarę (300 zł.) na ławkę. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. W minionym tygodniu zostały zamówione pierwsze okna do kościoła w Passie – 6 sztuk. Największe z potrójną szybą. Koszt jednego okna to ponad 5200 zł.  Dotychczas Panie zelatorki w Passie zebrały na okna 7070 zł. Zwracam się z gorącą prośbą o większą ofiarność oraz o dodatkowe ofiary na ten cel. Pierwsze okna będą zainstalowane w październiku.
 9. W czwartek 19 września o godz 4.00 wyrusza sprzed kościoła 4 dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „Odyseja Północy”  do Szawle, Rygi i Sztokholmu. Zapraszam do zakrystii zapisanych na pielgrzymkę i proszę o uzupełnienie wpłat. Ze względu na ilość uczestników koszt wyjazdu to 1295 zł od osoby.
 10. Nasza parafia otrzymała specjalne błogosławieństwo od Papieża Franciszka, widoczne naprzeciw kapicy Św. Judy Tadeusza. U ks. Proboszcza są też do odebrania błogosławieństwa Papieża Franciszka dla uczestników pielgrzymki, zamówione podczas wyjazdu do Włoch.
 11.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, drewniane różańce, modlitewnik codzienny, książki oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 12.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę .  Bóg zapłać.