Ogłoszenia parafialne – 08.09.2019 r.

 1. Dziś  XXIII Niedziela Zwykła. Taca na Seminarium Duchowne Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. W tym tygodniu: w piątek – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła; w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 3. Za tydzień XXIV Niedziela Zwykła. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 4. 13 września w piątek po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do parafii Świętej Trójcy.
 5. W sobotę 14 września Kuria Płocka organizuje 37 Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Nie – Jestem – Sam”. Miejsc związanych ze Św. Stanisławem Kostką.
 6. Pod koniec września do kościoła zostaną zakupione kolejne ławki. Koszt jednej to 1000 zł. Dziękuję P. Lucynie i Stanisławowi Pawlak  i Panu Bogdanowi za ufundowanie ławek. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 7. We wrześniu (19 – 22) planowana jest 4 dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „Odyseja Północy”  do Szawle, Rygi i Sztokholmu. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii a zapisanych o uzupełnienie wpłat. Ze względu na ilość uczestników koszt wyjazdu 1295 zł od osoby.
 8. Nasza parafia otrzymała specjalne błogosławieństwo od Papieża Franciszka widoczne naprzeciw kapicy Św. Judy Tadeusza. U ks. Proboszcza są też do odebrania błogosławieństwa Papieża Franciszka dla uczestników pielgrzymki zamówione podczas wyjazdu do Włoch.
 9. Od 16 września wznawiamy spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań:  poniedziałek 16.09 godz. 18.00 – grupa A, środa 18.09. godz. 17.00 – grupa B, piątek 20.09. godz. 16.00 – grupa C.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w Palmirach Msza Św. w intencji pomordowanych. Jest przewidziany autokar z rynku Błonia który zawiedzie chętnych na uroczystość.
 11. 14.09  Siostry Serafitki z Błonia organizują wyjazd na ogólnopolskie czuwanie we Włocławku. Koszt 40 zł. Zapisy u Sióstr.
 12.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, książki oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 13.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę .  Bóg zapłać.