Ogłoszenia parafialne – 7.04.2019 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu – I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna w kościele. W naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą dziś głoszone na wszystkich Mszach oraz od poniedziałku do środy na Mszach: 7.00 i 17.00 dla dorosłych, 8.30 dla dzieci i młodzieży z klas V–VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, 10.30 dla dzieci z klas 0 – IV oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i studentów. Nauki głosi Ojciec Franciszkanin Ryszard Koczwara z Warszawy. Dzisiejsza taca na pokrycie długów parafialnych i za kościół w Passie.
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę – Rekolekcje parafialne. We wtorek dzień pokutny. Uwaga rodzice!!! w przypadku strajku nauczycieli to rodzice lub opiekunowie przyprowadzają dzieci na wyznaczone godziny rekolekcji do kościoła. W piątek – Wspólna Droga Krzyżowa o godz. 18.30 ulicami Błonia. W tym roku z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy. Nie ma osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą poświęcenie palm. Na Mszy o godz. 11.30 poświęcenie łańcuszków i medalików dla obu grup komunijnych.
 4. W tym tygodniu zostały zakończone prace nad nawą salką spotkań z wejściem z lewej antresoli nad kaplicą Św. Judy Tadeusza.  Pozostała jeszcze do zainstalowania poręcz przy schodach do salki. Został wyremontowany i pomalowany korytarz na ogród przez Pana Grzegorza oraz wyrównany teren po pracach nad doprowadzeniem gazu do budynków plebanijnych. Bóg zapłać. Trwają prace nad zniwelowaniem terenu wokół kościoła w Passie pod planowane ogrodzenie.
 5. W planach jest wymiana ławek w parafialnym kościele. Pierwsze ławki będą przed komuniami – koszt jednej to 1 000 zł. Mile widziani fundatorzy ławek.
 6. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne również w czasie rekolekcji. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 7. Przypominamy, że kandydaci do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w Rekolekcjach Wielkopostnych. Ze względu na rekolekcje w tym tygodniu spotkanie ma tylko grupa F w piątek o 16.00.
 8. W najbliższy piątek i sobotę w InterMarche zbiórka do koszy dla najbardziej potrzebujących na świąteczne paczki – prowadzona przez parafialny Caritas i wolontariuszy.
 9. W kościele są wywieszone tzw. „Jajeczka” na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
 10.  W kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Dziękujemy za składane dary. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
 11. Przy wystawionym do adoracji krzyżu na końcu świątyni mamy puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a na ścianie puszki na jałmużnę wielkopostną – pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. 
 12. W dniach od 22.06. do 5.07. br. jest planowana pielgrzymka do Włoch.  Zainteresowanych zaprasza po Mszach ks. Proboszcz.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza paschały i ozdobne świece „Caritasu” na wielkanocne stoły, oraz  prasę katolicką i album o Papieżu Franciszku.
 14. Bóg zapłać –  Pani Zofii Konarzewskiej z mężem za dalsze wiosenne porządki przy stołówce.
 15.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.