Ogłoszenia parafialne – 14.04.2019 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą poświęcenie palm. Na Mszy o godz. 11.30 poświęcenie łańcuszków i medalików dla obu grup komunijnych.
 2. W miniony piątek przeszliśmy ulicami Błonia w Drodze Krzyżowej. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej realizacji. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:  WIELKI TYDZIEŃ: w czwartek – Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, w piątek – Wielki Piątek o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej, w sobotę – Wielka Sobota o godz. 19.00 – Wigilia Paschalna
 4. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Msza i procesja Rezurekcyjna, kolejne Msze o godz. 10.00. 11.30, 13.00 i 18.00
 5. W Wielką Sobotę – święcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz. 9.00 do 16.00 oraz na punktach w budynku OSP w Górnej Wsi ok. godz. 9.00 i w kościele w Passie ok. godz. 9.30.
 6. W tym tygodniu zostały zakończone prace nad zniwelowaniem terenu wokół kościoła w Passie pod planowane ogrodzenie. Pan Grzegorz – organista odrestaurował krzyż, który zanieśliśmy w Drodze Krzyżowej w miniony piątek do kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać.
 7. W planach jest wymiana ławek w parafialnym kościele. Pierwsze ławki będą przed komuniami – koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani fundatorzy ławek.
 8. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy w InterMarche złożyli dary do koszy dla najbardziej potrzebujących na świąteczne paczki – dziękuję też wszystkim członkom parafialnego Caritas i wolontariuszom za przeprowadzoną zbiórkę i poświęcony czas. Bóg zapłać. 
 10. W kościele są wywieszone tzw. „Jajeczka” na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii, bardzo prosimy o zapewnienie wszystkim dzieciom upominku na święta czyli o zabranie karteczek i przygotowanie paczek. Paczki przynosimy do Wielkiego Czwartku.
 11.  Dziękujemy za składane dary dla potrzebujących w kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Bóg zapłać. Paczki z pomocą będą przekazane potrzebującym przed świętami.
 12. Przy wystawionym do adoracji krzyżu na końcu świątyni mamy puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a na ścianie puszki na jałmużnę wielkopostną – pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. 
 13. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch.  Zainteresowanych zaprasza po Mszach ks. Proboszcz.
 14.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza paschały i ozdobne świece „Caritasu” na wielkanocne stoły, oraz  prasę katolicką i album o Papieżu Franciszku.
 15.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.