Ogłoszenia Parafialne – 31.03.2019 r.

 1. Dziś  IV Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych z grupy, króra przystąpi do I Komunii – 26 maja. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Tydzień temu w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy o godz. 18.00 odbyło się przyrzeczenie i odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Adopcję podjęło 41 osób.
 3. W tym tygodniu: w poniedziałek – po Mszy o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych i osób które podięły duchową Adopcję Dziecka Poczętego. 12 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w naszej Archidiecezji przez Arcybiskupa Kazimierza Kardynała Nycza; w piątek – I-szy Piątek Miesiąca od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych po Mszy wieczornej. Po Drodze Krzyżowej zbiórka ministrantów. A o godz. 20.00 Katecheza dla dorosłych.
 4. Za tydzień V Niedziela Wielkiego Postu – I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna w kościele. W naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach w Niedzielę oraz od poniedziałku do środy na Mszach: 7.00 i 17.00 dla dorosłych, 8.30 dla dzieci i młodzieży z klas V – VIII i III gimnazjum, 10,30 dla dzieci 0 – IV oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i studentów. Nauki  głosić będzie Ojciec Franciszkanin Ryszard Koczwara z Warszawy. Taca w Niedzielę na pokrycie długów parafialnych i za kościół w Passie.
 5. W tym tygodniu zostały zakończone prace nad ogrodzeniem przy obu parkingach, dalej prowadzone są prace nad powstającą od zera, nawą salką spotkań z wejściem z lewej antresoli nad kaplicą Św. Judy Tadeusza.  Został rozebrany barak z tyłu kościoła i uporządkowany teren oraz magazyny (wywieziono 3 kontenery śmieci, gruzu i złomu). Została zrobiona wylewka betonowa przed garażami. Zniwelowano teren wokół kościoła w Passie pod planowane ogrodzenie. Zostały zakupione bratki do ukwiecenia drogi do kancelarii.
 6.  Prowadzone intensywne prace spowodowały zadłużenie kasy parafialnej na 31 tysięcy zł. (nie licząc długu za kościół w Passie). A w planach jest jeszcze ogrodzenie kościoła w Passie i wymiana ławek w parafialnym kościele. Pierwsze ławki będą przed komuniami – koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani fundatorzy ławek.
 7. Pan Grzegorz Ciesielski z synem prowadził prace związane z porządkowaniem zieleni przed kościołem oraz uruchomieniem oczka wodnego, zlikwidował awarię wodociągową na plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. W piątek 12 kwietnia o godz. 18.30 tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Błonia. W tym roku z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy.
 9. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne również w czasie rekolekcji. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 10.  Na tablicy ogłoszeń są wywieszone listy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania podzielonych na 6 grup wraz z terminami spotkań. W tym tygodniu spotkanie grup A, B, C. Odpowiedzialnym za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Paweł.
 11. W kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Prosimy o artykuły spożywcze, słodycze, chemię gospodarczą oraz artykuły gospodarstwa domowego. Dziękujemy za pierwsze dary. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
 12. Przy wystawionym do adoracji krzyżu na końcu świątyni mamy puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a na ścianie puszki na jałmużnę wielkopostną – pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. 
 13. W dniach od 22.06. do 5.07. br. jest planowana pielgrzymka do Włoch.  Zainteresowanych zaprasza po Mszach ks. Proboszcz.
 14.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza paschały i ozdobne świece „Caritasu” na wielkanocne stoły, oraz  prasę katolicką i album o Papieżu.
 15. Bóg zapłać – Pani Danusia za zakupione kwiaty do donic przy plebanii, a  P. Zofii Konarzewskiej z mężem za wiosenne porządki przy stołówce.